SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Partnerstwo Skrzydeł

Nowe polskie tanie linie lotnicze Centralwings oraz niemieckie tanie linie Germanwings rozpoczęły współpracę w zakresie sprzedaży i marketingu pod hasłem "Partnerstwo Skrzydeł"

Obie linie rozpoczynają współpracę w celu zdobycia pozycji lidera na rynku tanich lotów między Polską a Niemcami. Będą także prowadzić wspólne działania marketingowe na rynkach trzecich, aby wzmocnić swoją skuteczność i efektywność marketingową - poinformował Piotr Kociołek, prezes Centralwings i Dr Andreas Bierwirth, wiceprezes, dyrektor zarządzający Germanwings, podczas konferencji prasowych, które odbyły się 10 stycznia w Kolonii i 11 stycznia 2005 r. w Warszawie.
Współpraca Germanwings - Centralwings obejmie swoim zakresem szczególnie sprzedaż i marketing oraz IT. Germanwings i Centralwings stworzą w ramach swoich serwisów internetowych strony, na których znajdą się informacje prezentujące partnera i jego ofertę. Na stronach WWW prezentowana będzie w postaci graficznej oferowana przez obie linie siatka połączeń, a klienci będą mogli rezerwować loty obydwu przewoźników w serwisie internetowym każdego z nich. Współpracujące linie spodziewają się także wzajemnych korzyści wynikających z koordynacji działań promocyjnych w krajach trzecich oraz wspólnego zakupu usług na lotniskach.
Germanwings i Centralwings już teraz oferują rozbudowany pakiet lotów pomiędzy Niemcami a Polską. Germanwings lata do Krakowa i Warszawy z Kolonii/Bonn
i Stuttgartu, podczas gdy Centralwings będzie latał do Hanoweru i Norymbergi z Warszawy oraz do Kolonii/Bonn i Hanoweru z Katowic.

"Chcemy realizować ideę paneuropejskiej współpracy pomiędzy liniami lotniczymi w zgodzie z koncepcją 'Partnerstwa skrzydeł'. Dla klientów w Niemczech koncepcja ta, jest synonimem wysokiej jakości usług a jednocześnie niskiej ceny, pewności i doskonałej obsługi pokładowej. Taką koncepcję rozwoju przyjęła również linia Centralwings, która podobnie jak Germanwings, wybiera lotniska położone bliżej dużych miast. Dzięki tej współpracy Germanwings i Centralwings będą czerpać wzajemne korzyści z dobrego wizerunku swoich marek i zaufania jakim cieszą się w ojczystych krajach" - stwierdził Dr A. Bierwirth.

Zdaniem Piotra Kociołka, prezesa Centralwings - "Germanwings, jest doskonałym przykładem sukcesu w uruchomieniu przez narodowego przewoźnika taniej linii lotniczej i dlatego Centralwings też zamierza podążyć podobną ścieżką. Już po dwóch latach istnienia na rynku Germanwings przynosi zysk - chcemy zrealizować podobny scenariusz".

Prezes P. Kociołek podkreślił także, że współpraca z Germanwings, stwarza Centralwings dodatkowe możliwości rozwoju. "Taki sam system rezerwacyjny
i wspólne wykorzystanie jednego Centrum IT, to pierwsze już widoczne korzyści wynikające z kooperacji". Dzięki współpracy obie linie zaoferują swoim klientom połączenia pomiędzy Polską i Niemcami, realizowane według tych samych wysokich standardów jakościowych i wzorów obsługi klienta, które do tej pory z powodzeniem stosował Germanwings.

Centralwings, to tanie linie lotnicze, których właścicielem są PLL LOT. Germanwings należą do Eurowings Luftverkehr AG, których właścicielem jest Lufthansa. Współpraca z Centralwings to już drugi - po współpracy z bmibaby - alians niemieckiej linii z europejską tanią linią lotniczą. Lufthansa i PLL LOT należą do Star Alliance.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Partnerstwo Skrzydeł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl