SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

11 nowych rosyjskich kanałów w polskich sieciach kablowych. „Są zaproszeniem do świata Rosji”

Pasjatv, firma zajmująca się dystrybucją kanałów telewizyjnych podpisała nową umowę z Pierwyj kanał (Channel One Russia). Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że tym samym rozszerzyła portfolio o kolejne kanały, które mogą zadebiutować w Polsce. Pasjatv będzie oferować 11 stacji telewizyjnych związanych z rosyjskim nadawcą.

Do sieci kablowych może trafić m.in. dziecięcy kanał Carousel Article

Firma z Gliwic odpowiada za dystrybucję w sieciach kablowych, platformach satelitarnych i ofertach IPTV kanałów należących do rodziny Channel One Russia. To ogólnotematyczny Channel One Russia Worldwide, filmowe Dom Kino, Dom Kino Premium, dokumentalno-historyczny Vremya, muzyczny Muzika Pervogo, dziecięcy Carousel International, kulinarny Telecafe, familijny O!, lifestyle'owy Bober, podróżniczy Poekhali! i poświęcony wojnie Pobeda.  Stacje będą oferowane zainteresowanym operatorom płatnej telewizji w rosyjskiej wersji językowej.

„Ludzie uwielbiają rosyjskie filmy i bajki”

Pierwyj Kanał już jest dostępny w ponad 50 polskich sieciach kablowych, m.in. w sieci kablowej polskiego parlamentu. Czy pozostałe stacje mogą liczyć na podobny albo większy zasięg? Do oferty jakich operatorów trafić mogą w pierwszej kolejności? - Kanały są adresowane przede wszystkim dla osób, które posiadają znajomość języka rosyjskiego, prowadzą interesy w bloku wschodnim oraz interesuje ich sytuacja polityczna i gospodarcza Rosji. Państwa, które ma duże znaczenie na rynku światowej gospodarki.Sieci kablowe, które położone są geograficznie bliżej granicy będą bardziej zainteresowane - informuje portal Wirtualnemedia.pl Barbara Guźniczak, prezes Pasjatv.

W przeszłości była związana z ITI Neovision, właścicielem platformy cyfrowej n, która w latach 2006-2012 nadawała kanał Wojna i pokój z rosyjskimi i radzieckimi filmami. - Wiele ludzi kocha kino rosyjskie. Pamiętam jak sprzedawałam stację Wojna i Pokój. Ludzie uwielbiają też rosyjskie bajki. Nie zapominajmy, że wiele osób się na nich wychowało. Ponadto muzyka rosyjska jest melodyjna i inna niż amerykańskie hity. Znajdzie również wiele swoich fanów. Myślę, że te kanały są po prostu inne i są zaproszeniem do świata Rosji. Kraju o wielkiej władzy, ale też niesamowitej kultury i kinematografii – mówi Guźniczak.

Kanał Wojna i pokój zakończył nadawanie w związku z fuzją platformy n z Cyfrą+ (obecnie Canal+). Obecnie m.in. platforma streamingowa Viaplay oferuje stację TV1000 Russkoe Kino. W portfolio Pasjatv są także rosyjskie RT (Russia Today), RT Doc czy Russian Travel Guide. W ostatnich latach rosyjskie produkcje podbijają Telewizję Polską. W TVP pojawił się m.in. rosyjski serial kostiumowy „Tajemnice miasteczka”, rosyjsko-ukraińskie produkcje „Ostatni janczar”, „Kozacka miłość” i „Stepowa miłość”. W 2020 roku „Kozacką miłość” oglądało średnio 1,76 mln widzów w TVP2. Telenowela miała o 1,41 mln oglądających więcej, niż wcześniej emitowane w niemal tym samym paśmie „Uzdrowisko”.

Większy zasięg kanałów z portfolio Pasjatv

Niedawno informowaliśmy, że gliwicka firma podpisała umowę z kanadyjskim kanałem Love Nature 4K, który niebawem powinien trafić do oferty polskich operatorów płatnej telewizji. To konkurent dla National Geographic Wild, Animal Planet i Polsat Viasat Nature. Będzie stopniowo wprowadzać programy z polską wersją językową. Pasjatv poinformowała też, że w grudniu 2021 roku do oferty telewizyjnej Play dołączyły kanały Red Carpet TV i TVS HD. Stacje są dostępne w Pakiecie Start Play Now TV oraz Pakiecie Podstawowym w Play Now. Z kolei od lutego br. do oferty telewizyjnej Orange dołączą Red Carpet TV i RedTOP TV. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak uznani operatorzy telekomunikacyjni zdecydowali się podjąć z nami współpracę. Bardzo się cieszymy z osiąganych przez nas na polskim rynku sukcesów dystrybucyjnych - mówi szefowa firmy.


 

Dołącz do dyskusji: 11 nowych rosyjskich kanałów w polskich sieciach kablowych. „Są zaproszeniem do świata Rosji”

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pasja..
Oho, ikona czystości rynku ma nowego klienta…
27 2
odpowiedź
User
Anastazja
Rosjanie mają tylko literaturę dobrą i teatr. Cała reszta jest siermiężna. Bajki były zawsze ciężkie, odstraszające, kino dołujące, muzyka pompatyczna. Włączanie do oferty putinowskich nadawców ( innych tam już nie ma ) w obecnej sytuacji jest poklepywaniem Putina po ramieniu.
53 10
odpowiedź
User
AW
Zrywajcie umowę!!!
38 4
odpowiedź