SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Pat w TVP. Związkowcy i zarząd nie porozumieli się

W środę prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun rozmawiał z działającymi w TVP związkami zawodowymi na temat planu przeniesienia pracowników do firmy zewnętrznej. Nie doszło jednak do jakiegokolwiek zbliżenia stanowisk.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Spotkanie trwało ponad dwie godziny. Uczestniczyli w nim prezes TVP Juliusz Braun, dyrektor biura zarządzania zasobami ludzkimi Ewa Ger, przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Twórczych TVP Wizja, NSZZ “Solidarności” i Federacji Związków Zawodowych Pracowników Publicznej Radiofonii i Telewizji oraz rada pracownicza. Na sali momentami było gorąco. Szczególnie emocjonalne były wypowiedzi przedstawicieli Wizji, którzy zarzucali, że planowane zmiany mają doprowadzić do prywatyzacji TVP.

Telewizja mimo protestów związków nie zamierza jednak rezygnować ze swojego planu. - Nie ma odwrotu od procesu restrukturyzacji - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Przetarg na firmę zewnętrzną został ogłoszony w miniony piątek. W ogłoszeniu jest mowa o przejęciu od 400 do 550 pracowników etatowych TVP oraz dodatkowo od 700 do 1400 współpracowników. Termin zgłaszania się podmiotów upływa 5 lipca br. TVP chce, aby wybrana firma dysponowała środkami lub zdolnością kredytową na kwotę co najmniej 14,5 mln zł. Wadium w przetargu wynosi 1 mln zł.

Komisją przetargową kieruje Karol Pękul, kierownik w biurze zarządzania zasobami ludzkimi oraz pełnomocnik zarządu TVP do spraw współpracy z organizacjami związkowymi i radą pracowniczą. Wcześniej przez kilka dni był nim Szymon Badura, który jednak z tej funkcji zrezygnował.

Przeniesienie pracowników do firmy zewnętrznej ma ich zachęcić do przechodzenia na samozatrudnienie i dać TVP w pierwszym roku od 5 do 15 mln zł oszczędności (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pat w TVP. Związkowcy i zarząd nie porozumieli się

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cha, cha, chachacha...
Rzecznik prasowy Brauna żartował.
41 6
odpowiedź
User
Repolitrukizacja
Doświadczonych dziennikarzy i współpracowników zwolnić ! Naszych koleżków zatrudnić. W recydywie TAI-u już wre, jak w jaju.
35 8
odpowiedź
User
SEN
TVP swoich, czyli telewizja, którą lubi prezydent i "Trybunka Wyborcza".
36 9
odpowiedź
User
pytek
A gdzie info o tym, że brazowy chce zaciągnąć kredyt 50mln? Jak to możliwe, że zarząd spółki skarbu państwa, który zrobił w rok debet na 220 mln, jeszcze nie wyleciał z dużym hukiem, panie ministrze skarbu? Przeciez to oczywista niegospodarność? I gdzie prawo pracy w tymponoś demokratycznym kraju, skoro ci "zewnętrzni" i firmy pracują w budynkach, na sprzęcie TVP? To po co taki moloch zbudowano - czy ktoś zapłaci za prąd, komputery, kamery, itp? I jakim cudem to ma dać oszczędności? Nie prościej zmniejszyć administrację, produkującą wyłącznie tony papieru, ilość ludzi w zarzadzie kazdego kanału i pseudogwiazdorskie kontrakty całych klanów rodzinnych?
25 7
odpowiedź
User
czerwona propaganda
TVP rozwalona przez UD-eckie politrutnie Prezydenta dusi się w oparach własnej czerwonej cenzury propagandy.
30 7
odpowiedź