SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po śmierci Pawła Adamowicza mBank wstrzymuje kampanię dot. WOŚP. TVP, „Parkiet”, Google i Radio Eska odwołują eventy

W związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza wstrzymano kolejną odsłonę kampanii reklamowej mBanku związanej z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Google odwołało prezentację polskiej wersji Asystenta, TVP - pokaz filmu dla dziennikarzy, „Parkiet” - bal jubileuszowy, a Radio Eska - imprezę zaczynającą akcję „Eska Odwołuje Zimę”.

Paweł Adamowicz, fot. Miasto Gdańsk Article

W ramach współpracy z Fundacją WOŚP mBank właśnie wprowadził na stałe dla swoich klientów możliwość przekazywania na WOŚP drobnych kwot (grosza, 10 groszy, 50 groszy lub złotówki) przy każdej wykonywanej operacji na rachunku (przelewie, płatności kartą, wypłacie z bankomatu). Użytkownik może ustawić miesięczny limit takich wpłat, będą one przekazywane Fundacji WOŚP na koniec każdego miesiąca.

W poniedziałek udostępniono spot, w którym Jerzy Owsiak mówi o tej możliwości oraz dziękuje klientom mBanku i innych osobom, które za pośrednictwem mBanku wsparły tegoroczny finał WOŚP. Reklama pokazuje wybrane urządzenia medyczne, które kupiono ze środków zebranych przez WOŚP. Charakterystyczny dla mBanku slogan „Bądź bogatszy o…” jest uzupełniony stwierdzeniem „dobre serce”.

Po kilku godzinach od publikacji reklama zniknęła z kanału youtube’owego mBanku.

- Aby uszanować ten szczególny czas po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza zdecydowaliśmy się przesunąć działania promocyjne związane ze współpracą mBanku z WOŚP. Wznowimy je, gdy żałoba się skończy - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Olszewski, rzecznik prasowy mBanku.

Bank od jesieni 2017 roku jest sponsorem finałów WOŚP odpowiadającym za ich obsługę finansową. Podczas zeszłorocznego finału bank zdecydował się podwoić wszystkie wpłaty swoich klientów przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przeznaczył na to 7 mln zł.

TVP, „Parkiet”, Google i Radio Eska odwołują eventy

We wtorek Grupa ZPR Media, nadawca Radia Eska, poinformowała o odwołaniu planowanej na czwartek wieczorem imprezy inaugurującej akcję „Eska Odwołuje Zimę”. Wydarzenie zostało przełożone na późniejszy termin.

Również na później przełożono prezentację nowej wersji Asystenta Google, która miała odbyć się we wtorek. Telewizja Polska odwołała planowany na wtorkowe popołudnie pokaz filmu dokumentalnego „Helenka”.

Z kolei „Parkiet” poinformował, że zaplanowany na najbliższy piątek bal z okazji 25-lecia gazety, odbędzie się w późniejszym terminie.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem w niedzielę o godz. 20 w czasie światełka do nieba na koncercie towarzyszącym finałowi WOŚP. Zmarł w poniedziałek po południu. Wieczorem w wielu miastach zorganizowano marsze i zgromadzenia przeciw przemocy, odbyły się też msze w intencji zmarłego.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza w całym kraju będzie żałoba narodowa. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że w stolicy żałoba będzie od wtorku do czwartku, natomiast w Gdańsku żałobę ogłoszono we wtorek, potrwa ona do dnia pogrzebu Adamowicza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po śmierci Pawła Adamowicza mBank wstrzymuje kampanię dot. WOŚP. TVP, „Parkiet”, Google i Radio Eska odwołują eventy

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pieniądze i Stołki
Jesteście kanaliami, zamordowaliście go i macie krew na rękach.
18 38
odpowiedź
User
ziemiec do podłogi
"Telewizja Polska odwołała planowany na wtorkowe popołudnie pokaz filmu dokumentalnego „Helenka”."

Wszystkie siły rzucone na dalsze wylewanie pomyj na Adamowicza, Owsiaka i PO?
38 20
odpowiedź
User
mb24
Niech rzecznik Mbanku przejdzie sie po galeriach handlowych - tam reklama z Owsiakiem i logo WOSP nadal emitowana jest na ustawionych przy placówkach tej firmy telebimach.
17 16
odpowiedź