SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Blajer wrócił do TVP Info. „Widzowie potrzebują kompetentnych poradników na trudny czas”

Po kilku miesiącach nieobecności, na antenę TVP Info wrócił dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer i jego „Antykryzys. Poradnik”. Blajer jeszcze w lutym deklarował definitywne odejście z mediów. - Trudna sytuacja ekonomiczna w kraju spowodowała, że podjęliśmy na nowo współpracę. Widzowie potrzebują kompetentnych poradników na ten czas - mówi dla Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Paweł Blajer, fot. TVP Info Article

Blajer to doświadczony dziennikarz ekonomiczny, przez ponad 10 lat związany z Grupą TVN. W marcu 2020 roku dołączył do zespołu TVP Info, gdzie prowadził m.in. „Antykryzys. Poradnik” - krótki program, w którym przystępnie wyjaśniał widzom m.in. jak korzystać z tarcz antykryzysowych i odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości.

W lutym 2022 roku podjął jednak decyzję, że odchodzi z mediów, by poświęcić się pracy adwokata. W trakcie pracy w mediach zdał egzamin adwokacki, a następnie dostał propozycję pracy w kancelarii prawnej w specjalizacji prawo gospodarcze karne.

- Nosił się już od dawna z pomysłem, żeby przestać być dziennikarzem i wykorzystywać swoją wiedzę i umiejętności do tego, żeby praktyczniej pomagać przedsiębiorcom, w bezpośrednim kontakcie – mówili nam wówczas jego współpracownicy z redakcji.

Blajer wrócił. "Widzowie potrzebują poradników"

Po kilku miesiącach absencji Paweł Blajer we wrześniu wrócił na antenę TVP Info, znów prezentując widzom praktyczne porady na czas kryzysu: jego „Antykryzys. Poradnik” nadawany jest od poniedziałku do piątku, trzy-cztery razy w ciągu dnia.

- Kryzys i bardzo trudna sytuacja w kraju spowodowały, że na nowo podjęliśmy współpracę. Widzowie potrzebują kompetentnych, przystępnie zaprezentowanych poradników antykryzysowych. Paweł Blajer robi to wyśmienicie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, szef TAI.

 

Paweł Blajer zaczynał przygodę z dziennikarstwem w 1999 roku. Od 2003 roku był związany z działem ekonomicznym „Rzeczpospolitej”, w której zajmował się m.in. prawem gospodarczym, finansami publicznymi i podatkami. Od 2006 szefował działowi Prawa i Podatków w tym dzienniku; odpowiadał m.in. za projekt wprowadzenia na rynek tzw. „żółtych stron” w nowym układzie merytorycznym i graficznym oraz nowego układu dodatku „Dobra Firma”.

W 2007 roku rozpoczął pracę w TVN CNBC, gdzie prowadził autorski program dla ludzi, którzy prowadzą lub chcą założyć własną działalność gospodarczą “Blajer mówi: Biznes”. Od stycznia 2014 r. w TVN24 Biznes i Świat prowadził m.in. magazyn „Biznes dla ludzi”. Z wykształcenia – prawnik, po odejściu z mediów (jak ustaliliśmy) oprócz praktyki adwokackiej będzie dalej wykładowcą przedmiotów związanych z prawem gospodarczym.

TVP Info w sierpniu 2022 roku miało 4,89 proc. średniego dobowego udziału udziału wśród wszystkich kanałów telewizyjnych, a to oznacza wzrost rok do roku o 19,85 proc. To największy wzrost w top 20 kanałów.

Dołącz do dyskusji: Paweł Blajer wrócił do TVP Info. „Widzowie potrzebują kompetentnych poradników na trudny czas”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ffddf
kolaborant
11 7
odpowiedź
User
Janinka
"Trudna sytuacja ekonomiczna w kraju spowodowała, że podjęliśmy na nowo współpracę" - myślałam, że to Blajer mówi, a to TVP ;-)
16 3
odpowiedź
User
Gie
Będzie tłumaczył widzom że 16% inflacji u nas jest lepsze niż 8% w Niemczech? Bo chyba takiego fikołka zrobiły Wiadomości.
15 5
odpowiedź