SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Borys przechodzi z PFR do prywatnego biznesu

Paweł Borys, były prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, został partnerem zarządzającym zespołu inwestycyjnego MCI. Obejmuje funkcję prezesa zarządu MCI Capital TFI oraz wiceprezesa zarządu MCI Capital ASI. 

Paweł BorysPaweł Borys

26 marca Rada Nadzorcza MCI Capital ASI powołała Pawła Borysa na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki z dniem objęcia funkcji 8 kwietnia 2024 r. Jednocześnie z tą samą datą Rada Nadzorcza MCI Capital TFI powołała Pawła Borysa na funkcję prezesa zarządu MCI Capital TFI oraz Tomasza Czechowicza na funkcję wiceprezesa zarządu. Tomasz Czechowicz i Paweł Borys będą pełnili w zespole inwestycyjnym rolę partnerów zarządzających inwestycjami private equity funduszy MCI.

–  Tomasz Czechowicz zbudował w MCI bardzo profesjonalny zespół, zaś sam fundusz ma świetne długoterminowe wyniki inwestycyjne. Co ważne, MCI posiada szereg przewag nad innymi funduszami private equity. Należy do nich elastyczny horyzont inwestycyjny, doskonała wiedza w branży nowych technologii, stabilna baza kapitałowa i międzynarodowe doświadczenie. Cieszę się, że będę mógł wykorzystać w MCI swoje doświadczenie i budować dalszy sukces firmy. Cel jest jeden: realizować dobre inwestycje i budować jeden z najlepszych technologicznych funduszy private w Europie – powiedział Paweł Borys, partner zarządzający i chief investment officer w MCI.

Zobacz: Sztuczna inteligencja ma przyśpieszyć rozwój polskiej gospodarki

Paweł Borys będzie zarządzał funduszami inwestycyjnymi

– Z Pawłem Borysem poznaliśmy się jeszcze podczas debiutu MCI na giełdzie w 2001 roku. Był wtedy jednym z najlepszych polskich zarządzających funduszami inwestycyjnymi w firmie DWS. Od lat znany jest też jego wkład w rozwój polskiej branży venture capital i private equity. Dołączenie tak doświadczonego menedżera do naszego zespołu skokowo wzmocni potencjał wzrostu MCI. Wspólnie mamy ambicję przyspieszenia rozwoju MCI i zbudowania naszej pozycji jako jednego z liderów cyfrowych inwestycji private equity w Europie – mówi Tomasz Czechowicz, partner zarządzający i założyciel MCI. 
 
Paweł Borys jest menedżerem 24-letnim profesjonalnym doświadczeniem w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych. Ostatnio był prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju. W przeszłości Pracował w Erste Banku, Deutsche Banku, AKJ Investment TFI, PKO Banku Polskim. To przewodniczący rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Specjalizuje się w inwestycjach, budowaniu strategii, usługach finansowych, nowych technologiach oraz reorganizacjach i integracjach. Zarządzał funduszami rynku publicznego, realizował strategiczne M&A i inwestycje private equity o wartości ponad 20 mld zł. Ma szerokie doświadczenie korporacyjne w zarządzaniu organizacją oraz jako członek ponad 20 rad nadzorczych, w tym 3 banków i 2 TFI. 

Był liderem lub uczestniczył w takich projektach jak m.in. transformacja PKO Banku Polskiego, restrukturyzacja i nowa strategia Kredobank na Ukrainie, stworzenie joint-venture pomiędzy eService i EVO Payments International, utworzenie BLIK, utworzenie Grupy PFR i transformacja polskich instytucji rozwojowych, stworzenie programu Pracowniczych Planów Kapitałowych, realizacja Tarczy Finansowej PFR w czasie pandemii, budowa największej w regionie platformy inwestycji w fundusze PE/VC w PFR Ventures, utworzenie Chmury Krajowej w partnerstwie z Google i Microsoft oraz Centralnego Domu Technologii.
 
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 

Dołącz do dyskusji: Paweł Borys przechodzi z PFR do prywatnego biznesu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Prywatne zakłady karne. Nie wiedziałem że są.
odpowiedź
User
Jan
Prywatne zakłady karne. Nie wiedziałem że są.
odpowiedź
User
Media insider
Wreszcie, czas na weryfikację umiejętności pisowskiego agenta wplywu
odpowiedź