SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Były redaktor naczelny Polska Press współzarządza wydawnictwem Wielka Litera

Paweł Fąfara, były członek zarządu Polska Press i redaktor naczelny jej tytułów, jest współzarządzającym wydawnictwem Wielka Litera - dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl.

Paweł Fąfara, były członek zarządu i redaktor naczelny Polska Press Article

Paweł Fąfara 1 kwietnia ub.r. został odwołany z zarządu Polska Press, w którym odpowiadał za obszar redakcyjny. Zastąpiła go Dorota Kania.

Obecnie Fąfara współzarządza wydawnictwem Wielka Litera, co potwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl

Wydawnictwo Wielka Litera zostało założone w 2011 roku, wydaje przede wszystkim literaturę piękną i książki faktograficzne. Jego współwłaścicielem i członkiem zarządu jest Tomasz Dąbrowski. W maju ub.r. w wieku 54 lat zmarł jego założyciel i redaktor naczelny Paweł Szwed. Na stanowisko powołano Monikę Mielke.

Fąfara 12 lat w zarządzie Polska Press

Paweł Fąfara z Polska Press był związany przez półtorej dekady. W 2007 roku został redaktorem naczelnym wchodzącego wtedy na rynek dziennika „Polska”, a w 2011 roku objął też taką funkcję w bezpłatnej gazecie „Echo Miasta”.

Do zarządu firmy został powołany z początkiem 2009 roku, jednocześnie został redaktorem naczelnym całego wydawnictwa.

Pod koniec lutego ub.r., po tym jak ogłoszono, że Polska Press będzie przejęta przez Orlen, we wszystkich dziennikach wydawnictwa zamieszczono całostronicowy tekst Fąfary skierowany do czytelników. „Od zasad, którymi się kierujemy - niezależnego, uczciwego, wolnego dziennikarstwa - nie odstąpimy. Dopóki będziemy mogli - będziemy robić swoje. Nie cofniemy się ani o krok. Bo jesteśmy dziennikarzami” - podkreślił.

Redaktor naczelny Polska Press zapewnił, że w tytułach wydawnictwa nadal będą ukazywać się publikacje krytyczne wobec obozu rządzącego. „Już dziś rozczaruję tych polityków z PiS i ich sojuszniczych ugrupowań, którzy w swoich zapędach oczekują, że od teraz nie będzie w naszych tytułach niewygodnych czy krytycznych materiałów na ich temat” - stwierdził.

Obecnie w zarządzie Polska Press zasiadają Tomasz Przybek (prezes), Dorota Kania, Miłosz Szulc i Małgorzata Skorwider.

Dołącz do dyskusji: Były redaktor naczelny Polska Press współzarządza wydawnictwem Wielka Litera

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
11
Apodyktyczny nudziarz. Im większy nieudacznik tym bardziej szumnie nazywa się „projekt”
10 0
odpowiedź
User
TS
Dramat. Kolejna katastrofa na horyzoncie.
5 1
odpowiedź
User
XYZ
Miej Panie w opiece to wydawnictwo.
3 0
odpowiedź