SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Kwiatkowski na czele centrum korporacyjnego w Danone

Działy komunikacji, relacji zewnętrznych i prawne wszystkich spółek należących do Danone w Polsce (Danone, Nutricia, Żywiec Zdrój), krajach bałtyckich oraz w Skandynawii zostały połączone w nową jednostkę - centrum korporacyjne (tzw. general secretary). Na jego czele stanął Paweł Kwiatkowski.

Paweł KwiatkowskiArticle

Centrum korporacyjne wspiera Danone w trzech obszarach: komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna oraz wsparcie komunikacyjne dla budowania wizerunku pracodawcy (employer branding), public affairs, czyli relacje zewnętrzne i organizacje branżowe oraz regulacje i zgodność z prawem.

Centrum kieruje Paweł Kwiatkowski poprzednio pełniący funkcje zarządcze w zakresie spraw korporacyjnych w Grupie SABMiller i Kompanii Piwowarskiej.

Za komunikację zewnętrzną i wewnętrzną odpowiedzialna jest Małgorzata Kołodrub, dotychczasowa rzeczniczka Nutricia, która objęła stanowisko dyrektora ds. komunikacji. W jej zespole komunikacją wewnętrzną zajmuje się Joanna Bieżuńska-Szewczyk, kierownik działu komunikacji wewnętrznej, wcześniej odpowiedzialna za ten obszar w spółce Danone, natomiast komunikacją zewnętrzną - Martyna Węgrzyn, kierownik działu komunikacji zewnętrznej, wizerunku i eventów, dotychczasowa rzeczniczka spółki Żywiec Zdrój.

Zarządzanie zespołem relacji zewnętrznych (tzw. public affairs) objęła Ewa Gayny, dyrektor ds. relacji zewnętrznych, poprzednio odpowiedzialna za komunikację i relacje zewnętrzne dla spółki Danone (produkty mleczne).  W zespole tym Katarzyna Hałat-Zientała pełni funkcje kierownika ds. relacji zewnętrznych  i zrównoważonego rozwoju (wcześniej koordynator ds. PR w spółce Danone) zaś Patrycja Graczyk -  specjalistki ds. naukowych i relacji zewnętrznych.

Jak podano w komunikacie „celem zmiany jest wdrożenie jednej, spójnej strategii we wszystkich firmach, które realizują tę samą misję - niesienie zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe”.

Komunikacja PR marek (Brand PR) nie wchodzi w obszar odpowiedzialność centrum korporacyjnego i pozostaje w spółkach. Zajmować się nią będą: Katarzyna Kosieradzka, koordynator ds. PR w Danone, Marta Wojciechowska, kierownik ds. PR w Nutricia (żywność dla niemowląt  i małych dzieci), Katarzyna Owsianko, młodszy kierownik ds. komunikacji w Żywiec Zdrój oraz zespół pod kierownictwem Anny Cywińskiej, dyrektor ds. komunikacji i relacji medycznych dla Polski, Rosji, Krajów Bałtyckich oraz Ukrainy, odpowiedzialny za kompleksowe działania komunikacyjne na rzecz firmy Nutricia Medyczna.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Kwiatkowski na czele centrum korporacyjnego w Danone

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jancio
Centrum korporacyjne buahahhaha Akwarium dla korposzcurów. Jeszcze coaching korporacyjny, team building... buahahaha. Ale Ci ludzie muszą być nieszczęśliwi.
odpowiedź
User
.
"niesienie zdrowia poprzez żywność" - czy to jest język polski? Jeśli to jest misja, to pewnie wiele razy dyskutowano jak ma brzmieć, a taki efekt...
odpowiedź