SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Lewandowski odchodzi z Ministerstwa Kultury

Wiceminister Paweł Lewandowski niebawem odejdzie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Trochę odpocznę, potem zobaczę, co dalej - mówi Lewandowski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. Według nieoficjalnych informacji może przejść do Telewizji Polskiej lub biura KRRiT.

Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowegoArticle

Jarosław Sellin na antenie radiowej Trójki przypomniał, że „dotychczasowy resort sportu będzie częścią Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”. Powiedział też, że pojawi się odpowiedni sekretarz stanu, który będzie się tą dziedziną zajmował, natomiast z ministerstwa odejdzie dotychczasowy wiceminister kultury, Paweł Lewandowski.

- Liczba wiceministrów w resorcie się nie zwiększy, bo jeden z nich odchodzi - powiedział Sellin, precyzując, że chodzi o Pawła Lewandowskiego, który - jak podkreślił - „ma inne plany życiowe”.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Paweł Lewandowski potwierdził, że za kilka dni odejdzie nie tylko z funkcji wiceministra, ale także nie będzie już pracował w resorcie kultury. - Wiceminister Sellin trochę pospieszył się z tą informacją, odchodzę dopiero 12 października. Pierwsze, co zrobię po odejściu, to trochę odpocznę. A później zobaczę, czym się zajmę, proszę mi pozwolić uchylić się od odpowiedzi - powiedział nam Paweł Lewandowski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Lewandowski trafić może do Telewizji Polskiej lub biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Paweł Lewandowski w administracji publicznej przez pięć lat

Odchodzący wiceminister był tym, który zajmował się projektem dekoncentracji mediów. Jeszcze w styczniu 2018 roku w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zapewniał, że jego zespół gotowe ma już zręby nowego prawa, które miałoby regulować te kwestie. - Jednak nie przywiązywałbym się do jakichkolwiek terminów w tej sprawie – mówił wówczas Lewandowski, dając do zrozumienia, że nie wiadomo, kiedy i w jakiej formie ustawa zostanie przekazana pod obrady Sejmu. Dwa i pół roku później pytany znów przez nas o sprawę dekoncentracji mediów, Paweł Lewandowski powiedział: - W Ministerstwie Kultury nie dzieje się nic ponadto, co działo się do tej pory. Możliwe, że zapowiedzi prezesa Kaczyńskiego to wstęp do prac legislacyjnych, ale jeszcze nie dostałem żadnej informacji w tej sprawie. Procesy decyzyjne idą "od góry", więc prawdopodobnie potrzeba jeszcze trochę czasu.

W sierpniu br. w rozmowie z portalem WP.pl, pytany o kwestię wysadzenia w powietrze zabytkowego mostu na rzecz kolejnej części sagi „Mission: Impossible”, wiceminister powiedział: - Jeśli duży amerykański producent chce do nas przyjechać, to czekamy na niego z otwartymi ramionami. Ja bym się nie fiksował, że to jest zabytek. Nie każda stara rzecz jest zabytkiem. Wyraźnie jest napisane w ustawie, że zabytkiem jest tylko to, co ma wartość społeczną, artystyczną bądź naukową. (Most) stoi zrujnowany, nieużywany, nikt nie cieszy tym oka. To nie ma wartości ani artystycznej, ani naukowej, ani społecznej.

Przeciwko wysadzeniu mostu w powietrze protestowały liczne stowarzyszenia kulturalne, samorządowcy, artyści i mieszkańcy. Ostatecznie most wpisano do rejestru zabytków i - jak poinformowano - nie zostanie on wysadzony przez ekipę filmową.

Paweł Lewandowski w latach 2015–2016 był doradcą wicepremiera Piotra Glińskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów,  w 2017 został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Lewandowski odchodzi z Ministerstwa Kultury

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Urzyg
Koszerny z wyglądu. Nic konkretnego nie zrobił. Mieszał w kisielu przez 5 lat.
odpowiedź
User
Eric
Faktycznie w sprawie dekoncentracji zrobił kupę i na jeszcze kupę do zrobienia.
odpowiedź
User
osiągnięcia
Pięć lat bełkotał o repolonizacji... i tyle.
odpowiedź