SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Duda powołał swojego doradcę do zarządu NBP

Prezydent Andrzej Duda powołał Pawła Muchę - adwokata, absolwenta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu - do zarządu Narodowego Banku Polskiego; Mucha zasiądzie w nim od 1 września - potwierdziła PAP szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.

Paweł Mucha, fot. youtube/prezydentpl Article

Paweł Mucha pełni obecnie funkcję społecznego doradcy prezydenta Andrzeja Dudy.

Szefowa prezydenckiej kancelarii Grażyna Ignaczak-Bandych potwierdziła w piątkowej rozmowie z PAP, że prezydent Andrzej Duda powołał Pawła Muchę w skład zarządu Narodowego Banku Polskiego. Zgodnie z decyzją prezydenta, zasiądzie on w zarządzie NBP od 1 września.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak czytamy na stronie KPRP, Paweł Mucha to adwokat, działacz społeczny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pełnił m.in. funkcje sekretarza stanu w KPRP oraz wiceszefa prezydenckiej kancelarii. Od stycznia 2021 roku pełni funkcję społecznego doradcy prezydenta. Od 1 stycznia 2021 roku pełni również funkcję doradcy prezesa NBP Adama Glapińskiego, a od czerwca 2021 roku - przewodniczącego Rady Nadzorczej PZU SA.

Paweł Mucha to także nauczyciel akademicki (od 2015 r. prowadzi zajęcia z zakresu prawa publicznego i prawa gospodarczego w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie) oraz autor artykułów prawniczych publikowanych w prasie ogólnopolskiej, biuletynach prawniczych, prasie regionalnej i lokalnej oraz mediach elektronicznych.

O tym, że Mucha zostanie powołany do zarządu NBP pisał nieoficjalnie Business Insider Polska.

Adam Glapiński prezesem NBP

Prezesem Narodowego Banku Polskiego od połowy 2016 roku jest Adam Glapiński. W maju br. został wybrany przez Sejm na drugą, 6-letnią kadencję, na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy.

W zarządzie NBP są również wiceprezesi Marta Kightley (od marca 2020 roku) i były poseł PiS Adam Lipiński (od listopada 2020 roku), Marta Gajęcka (od stycznia 2021 roku), były minister finansów Paweł Szałamacha (od października 2016 roku), były szef ABW Piotr Pogonowski (od marca 2020 roku) i Rafał Sura (od lipca br.).

Wszyscy zostali powołani na 6 lat, kadencja Pawła Szałamachy skończy się 6 października br.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Duda powołał swojego doradcę do zarządu NBP

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
oooooo
DUDA niech jedzie na Upadline pierwsza linia frontu czeka
1 0
odpowiedź
User
CR-V DJ
Zaufani ludzie trafiają wysoko. Czyli ten z Super Expressu nie był za dobry?
1 0
odpowiedź
User
gosc
To już jest dno a nie dykta.
0 0
odpowiedź