SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Nowacki: Postulaty Kukiza oparte są na zakazach, przebije się zdominowanie mediów przez kapitał zagraniczny

Trudno mi jest ocenić propozycje Pawła Kukiza, gdyż jest to dość nierealny program. Jeśli wyborcy dadzą mandat społeczny Kukiz może i takie zmiany wprowadzi. Sądzę jednak, że opór środowiska może być co najmniej tak silny jak dzisiejsze sondaże zaufania dla niego - ocenia Paweł Nowacki, zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej” ds. online.

Paweł Nowacki Article

Co oznacza zakaz zatrudniania w mediach publicznych dziennikarzy pracujących jednocześnie dla mediów zagranicznych? Czy to oznacza, że Agata Młynarska, prowadząca w TVP1 „Świat się kręci”, a jednocześnie redaktor naczelna magazynu „Skarb” należącego do koncernu Rossmana musiałaby zniknąć z telewizji publicznej? Wybierać gdzie może pracować? Postulat karania za „rozpowszechnianie nieprawdy” wydaje się trudny do realizacji. Kto miałby określać co jest prawdą a co nie? Sądy? A może jakieś ciało specjalnie powoływane? Pachnie mi to silnymi tendencjami do kneblowania wolnych mediów, swoistym powrotem cenzury z ul. Mysiej.

Czy reforma, której domaga się Paweł Kukiz, jest w Polsce możliwa do przeprowadzenia? Jak się chce można wszystko przeprowadzić, trzeba tylko mieć możliwości ustawodawcze. Jeśli wyborcy dadzą mandat społeczny Kukiz może i takie zmiany wprowadzi. Sądzę jednak, że opór środowiska może być co najmniej tak silny jak dzisiejsze sondaże zaufania dla Kukiza. Trudna reforma z powodów mało realnych założeń. Oczywiście nie można przesądzać, bo diabeł tkwi w szczegółach, ale wyraźnie widać wytyczony kierunek.

Na pewno część postulatów Pawła Kukiza może przyciągnąć wyborców. Łatwo przebije się czytelny komunikat, że media są zdominowane przez kapitał zagraniczny. Tylko cała idea oparta jest na zakazach. Najlepszy do tego jest komentarz dotychczasowego zwolennika Kukiza, jaki przeczytałem w jednym z serwisów, cytuję: „Głosowałem na pana, panie Kukiz, ale jeśli demokracje zamierza pan zacząć budować od zakazów to ja wysiadam z tego pociągu”.

Paweł Nowacki, zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej” ds. online

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Nowacki: Postulaty Kukiza oparte są na zakazach, przebije się zdominowanie mediów przez kapitał zagraniczny

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mp
Komentarz w samo sedno. Propozycje Kukiza to utopia, z przewagą negatywizmu.
8 8
odpowiedź