SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Piątek na czele wszystkich spółek Danone w Polsce

Paweł Piątek został dyrektorem generalnym wszystkich spółek Danone w Polsce - Żywiec Zdrój, Danone i Nutricii. To pierwszy raz, kiedy korporacja powierza tak szeroki zakres kompetencji zarządczych jednej osobie.

Paweł PiątekArticle

Danone łączy działające dotąd niezależnie spółki Danone, Nutricia i Żywiec Zdrój w jedną strukturą zarządczą, by jak podkreślono w komunikacie, "móc jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby lokalnych odbiorców".

Oznacza to, że wszystkimi kategoriami produktów będzie kierował zespół pod przewodnictwem Pawła Piątka, dotychczasowego prezesa spółki Nutricia.

- To nie tylko zmiana struktury, to zmiana sposobu myślenia - mówi Paweł Piątek, dyrektor generalny Grupy spółek Danone w Polsce - Budujemy silny zespół, który dobrze zna polskie uwarunkowania i będzie w stanie jeszcze lepiej przełożyć realizowaną przez nas misję, na realne i dopasowane lokalnie rozwiązania. Chcemy nadal towarzyszyć Polakom na każdym etapie życia. Znamy dobrze tutejsze wyzwania i potrzeby. Zarówno w obszarze zdrowia, jak i wyzwań środowiskowych - dodaje.

Paweł Piątek związany jest ze spółkami Danone od 14 lat i posiada prawie 30-letnie doświadczenie zawodowe w szeroko pojętym sektorze FMCG.

Dotychczasowy prezes zarządu Danone - Marek Sumiła - pełni obecnie funkcję dyrektora zarządzającego spółek Danone i Żywiec Zdrój w Polsce. Z kolei dotychczasowy prezes zarządu Żywiec Zdrój, Frederic Guichar, pełni stanowisko general managera Danone na rynkach CEE

Danone stawia na inwestycje w Polsce

Zmiana organizacyjna dotyczy również funkcji IT & Data, w których rozpoczął się proces tworzenia Centrum Usług Biznesowych o znacznie szerszych kompetencjach eksperckich i większym zasięgu geograficznym niż dotychczasowe. Do końca 2023 roku planuje stworzyć ponad 150 miejsc pracy i jest to strategiczna inwestycja w strukturach Danone na świecie.

Grupę spółek Danone w Polsce tworzą Danone (świeże produkty mleczne i pochodzenia roślinnego), Nutricia (żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywienie medyczne) i Żywiec Zdrój (woda i napoje).

- Niezależnie od zmian wewnątrz organizacji, będziemy dalej skupiać się na budowaniu silnych marek, dostarczaniu wysokiej jakości produktów dopasowanych do oczekiwań Polaków i zrównoważonym rozwoju biznesu. Poszanowanie dla szeroko rozumianego otoczenia i potrzeb społecznych pozostaną dla nas tak samo ważne jak wzrosty sprzedażowe - zapewnia Paweł Piątek.

Dołącz do dyskusji: Paweł Piątek na czele wszystkich spółek Danone w Polsce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hm
Kliknalem w zdjecie bo myslalem ze znowu cos o Orlenie, a tu artykul o Danone :)
odpowiedź