SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Rybicki zajmie się strategią komunikacji i social media w kancelarii premiera

Paweł Rybicki, dotychczas dziennikarz i bloger znany jako Rybitzky, ostatnio zaangażowany w kampanie wyborcze Andrzeja Dudy i PiS, zaczyna pracę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Będzie doradzał sekretarzowi stanu Pawłowi Szefernakerowi w zakresie strategii komunikacji i mediów społecznościowych.

Paweł Rybicki Article

O to, czy Rybicki jest związany z kancelarią premiera, zapytało w czwartek na Twitterze kilku dziennikarzy politycznych, którzy zaczęli go widywać na konferencjach prasowych premier Beaty Szydło. - Potwierdzam. Paweł Rybicki będzie współpracował ze mną w KPRM - wyjaśnił szybko Paweł Szefernaker, wiosną br. szef internetowej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, a obecnie poseł PiS i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Paweł Rybicki będzie w KPRM doradcą w zakresie komunikacji i mediów społecznościowych. Stanowisko objąć ma w najbliższych dniach, obecnie przygotowywane są formalności w kadrach. Zostanie bliskim współpracownikiem ministra Pawła Szefernakera.

- Moją rolą w Kancelarii Premiera jest rozbudowa komunikacji w internecie poprzez bezpośredni kontakt z obywatelami. Mam prawo dobrać sobie współpracownika, który będzie mi w tych kwestiach doradzał. Chciałem, żeby to była osoba, która wywodzi się ze środowiska internetowego - wyjaśnia portalowi Wirtulnemedia.pl Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Szefernaker podkreśla, że jego dotychczasowa współpraca z Rybickim podczas kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy układała się bardzo dobrze, stąd decyzja o jej kontynuowaniu. - Systematycznie będziemy wprowadzać nowe formy komunikacji, takie jakie daje XXI wiek - zapowiada.

- Będę doradcą sekretarza stanu Pawła Szefernakera, z którym współpracuję już od wielu miesięcy - najpierw w kampanii prezydenckiej, potem parlamentarnej. Podjęcie pracy w KPRM - gdzie będę się zajmował pomocą w budowie strategii komunikacyjnej - było naturalną kontynuacją mojej pracy w kampanii - dodaje Paweł Rybicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Mimo zaangażowania w kampanie wyborcze Rybicki nie zawiesił zupełnie działalności publicystycznej. - W mediach, jak już wyjaśniałem wcześniej, nie pracuję od lutego 2015 roku, odszedłem z Wirtualnej Polski przechodząc do sztabu Andrzeja Dudy. Pisałem potem jeszcze tylko felietony dla „Gazety Polskiej Codziennie”, ale z tego już tez zrezygnowałem. Ostatni mój teksy w „GPC” był kilka tygodni temu, na blogu nie pisałem już od miesięcy - wylicza. - Ale to z braku czasu raczej, bo nie zamierzam definitywnie porzucić blogowania - zapowiada.

W sierpniu br. Pawłowi Rybickiemu wytknięto, że nie ogłosił wprost odejścia z dziennikarstwa do sztabu PiS, a wiosną br. krytykował kampanię Bronisława Komorowskiego na Twitterze i w felietonach w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Sam zainteresowany nie widzi w tym nic niestosownego. - Przecież nie było już tajemnicą, gdzie pracuje, a felieton to nie materiał dziennikarski, tylko prezentacja poglądów. Jakby „Gazeta Wyborcza” mnie zaprosiła do pisania felietonów, to też bym nie odmówił - dodaje żartobliwie.

Z „Gazetą Polską Codziennie” Rybicki współpracował od początku jej ukazywania się jesienią 2011 roku. Od 2012 roku do początku 2015 roku był dziennikarzem serwisów gospodarczych w Grupie o2, a potem (po przejęciu przez nią Wirtualnej Polski) Grupie Wirtualna Polska. Pisał teksty do serwisów Hotmoney.pl, Biztok.pl i Money.pl. Był też związany z serwisami Pardon.pl i Serialowa.pl. Od 2006 roku prowadzi blog w serwisie Salon24.pl.

Paweł Rybicki to kolejny dziennikarz, który przeszedł w ostatnim czasie do polityki i administracji państwowej. W październiku pracę w Kancelarii Prezydenta RP zaczął Marek Magierowski, poprzednio związany z „Do Rzeczy”., a po wyborach parlamentarnych posłami zostali Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański (Lichocka w czasie kampanii dalej pisała felietony dla „Gazety Polskiej Codziennie”). Czabański został wiceministrem kultury i odpowiada za przygotowywaną przez rząd reformę mediów publicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Rybicki zajmie się strategią komunikacji i social media w kancelarii premiera

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nie do wiary
Strategią memów, manipulacji i półsłówek. Rosyjska taktyka.
49 28
odpowiedź
User
pytanie
To teraz armia trolli PISowskich bedzie na wzor Putinowski opłacana z państwowych pieniedzy?
56 23
odpowiedź
User
Gabrysia Konarska
Po owocach go poznamy...już wkrótce. Dajmy szansę na razie.
22 16
odpowiedź
User
horacy43
Oczywistość, oczywista, ale tylko do czasu aż media publiczne zostaną "odzyskane i zreformowane". Wówczas w Kancelarii Prezydenta RP i KPRM również nastanie czas "reform" , będzie tanieć państwo a tfurcy PRZEKAZÓW DNIA dla trolli będą opłacani wprost z abonamentu.
14 18
odpowiedź
User
g
Partyjni cyngle po apanaże wystąp!
20 21
odpowiedź