SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Siennicki po odejściu z Polska Press został wiceprezesem Portów Lotniczych

Były redaktor naczelny dziennika „Polska Metropolia Warszawska” (Polska Press Grupa) Paweł Siennicki w styczniu został wiceprezesem Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Będzie odpowiadał za obszary public relations, marketingu oraz IT.

Paweł Siennicki, fot. materiały prasoweArticle

Jak nam powiedziano w biurze prasowym "Portów Lotniczych", Paweł Siennicki pracę jako wiceprezes spółki zaczął 8 stycznia, obecnie jest na urlopie. – Wierzę, że moja wiedza z zakresu komunikacji, doświadczenia związane z transformacją cyfrową dobrze przysłużą się Przedsiębiorstwu Państwowemu „Porty Lotnicze", tym bardziej, że przed przedsiębiorstwem stoją olbrzymie wyzwania w tych obszarach, za które będę odpowiadał – skomentował dla Wirtualnemedia.pl Paweł Siennicki. Pierwszy o jego przejściu do firmy lotniczej poinformował Business Insider.

„Porty Lotnicze” to jednostka zarządzająca m.in. spółkami i firmami, które odpowiadają za aeroporty w całym kraju. Nadzór nad nią sprawuje minister infrastruktury. Podlegają jej m.in. spółki Kraków Airport, Poznań-Ławica, MPL Warszawa-Modlin, lotnisko w Gdańsku, Rzeszów-Jasionka, porty we Wrocławiu, Bydgoszczy czy w Szymanach.

W październiku ub.r. nastąpiły duże zmiany w zarządzie spółki: ze stanowiskiem prezesa pożegnał się prezes Mariusz Szpikowski, a w jego miejsce minister infrastruktury powołał Stanisława Wojterę. Wiceprezesami zostali Łukasz Suchecki i Stefan Świątkowski.

Paweł Siennicki przez 13 lat w Polska Press

O odejściu Pawła Siennickiego z Polska Press informowaliśmy w połowie stycznia. Dziennikarz pracował w wydawnictwie przez 13 lat. Najpierw pełnił funkcję pierwszego zastępcy redaktora naczelnego, wówczas wspólnie z Pawłem Fąfarą przygotowywał i wprowadzał zmiany, dzięki którym warszawskie wydanie „Polski” przeszło restrukturyzację oraz ewolucję w dziennik opinii. W 2010 roku został naczelnym „Polski Metropolii Warszawskiej”. Teraz tę funkcję przejął Wojciech Rogacin.

Przed pracą w Polska Press Siennicki był m.in. dziennikarzem „Rzeczpospolitej”, “Wprost”, TVN 24 oraz zastępcą szefa działu krajowego „Newsweeka”. Jego stanowisko w „Polsce Metropolii Warszawskiej” objął Wojciech Rogacin.

Na początku grudnia ub.r. umowę kupna 100 proc. udziałów Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau podpisał kontrolowany przez Skarb Państwa PKN Orlen. Według nieoficjalnych informacji zapłaci za wydawnictwo ok. 120 mln zł. Zgodę na przejęcie Polska Press przez Orlen musi wyrazić prezes UOKiK-u. Daniel Obajtek prognozował, że decyzja powinna zapaść do końca stycznia br.

Grupa kapitałowa Polska Press w 2019 r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 398,44 mln zł oraz zysku netto z 9,64 do 8,59 mln zł. Wpływy ze sprzedaży gazet zmalały o 8,9 proc., z reklam - o 4,9 proc., a liczba pracowników - o 107 do 2 126.

Dołącz do dyskusji: Paweł Siennicki po odejściu z Polska Press został wiceprezesem Portów Lotniczych

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pilot
Doświadczenie typowe dla PiSiego aparatczyka. Program koryto+ w pełnej krasie.
odpowiedź
User
Ha
A jakie Pan ma doświadczenie w zarządzaniu? Dodatkowo, co wie o portach lotniczych?
odpowiedź
User
Komisja weryfikacyjna
Jakie mam doświadczenie? W przedszkolu rysowałem samoloty na zajęciach, i raz leciałem na all inclusive do Egiptu.
odpowiedź