SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Szymański za Adama Sawickiego na czele Netii

Rada Nadzorcza Netii powierzyła Pawłowi Szymańskiemu, dotychczasowemu członkowi zarządu - dyrektorowi finansowemu, stanowisko prezesa zarządu spółki. Obejmie je z dniem 1 kwietnia 2015 r., zastępując Adama Sawickiego, który przechodzi do T-Mobile Polska. Ponadto do zarządu Netii wejdą Cezary Chałupa i Tomasz Szopa.

Adam SawickiArticle

Paweł Szymański ma 43 lata, w dotychczasowej karierze pełnił funkcje prezesa zarządu oraz członka zarządu - dyrektora finansowego w spółkach krajowych i regionalnych. Zdobywał także wiedzę na temat globalnych rynków finansowych podczas pracy w bankach inwestycyjnych w Warszawie i Londynie.

Szymański jest absolwentem SGH, w latach 1997-2003 swoją karierę rozwijał w londyńskim City, pracując dla Schroders oraz Citigroup. W 2003 r., po powrocie do Polski, został prezesem zarządu Domu Maklerskiego Banku Handlowego. W latach 2004- 2007 roku kierował, jako członek zarządu a następnie wiceprezes, pionem finansowym PKN Orlen. W latach 2007-2008, jako wiceprezes zarządu, odpowiadał za finanse CTL Logistics. Od 2010 r. do 2013 r. był zaangażowany w reorganizację RUCH-u, początkowo jako wiceprezes ds. finansowych, a w latach 2012-2013 – jako prezes zarządu. Przed rozpoczęciem współpracy z Netią pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Marvipol odpowiedzialnego za pion finansowy (CFO). Natomiast funkcję członka zarządu - dyrektora finansowego (CFO) Netii pełnił od września 2014 r.

>>> Adam Sawicki nowym prezesem T-Mobile Polska

Cezary Chałupa, dotychczasowy dyrektor generalny rynku klientów biznesowych w Netii, obejmie stanowisko członka zarządu spółki ds. obszaru B2B.

Chałupa ma 41 lat, do Netii dołączył w październiku 2014 r. i jest odpowiedzialny za zarządzanie całą strukturą dywizji B2B. Posiada doświadczenie menedżerskie powiązane z działalnością sprzedażową i z rozwojem biznesu. Przed podjęciem współpracy z Netią pełnił przez okres czterech lat funkcję dyrektora sprzedaży w GTS Poland. W latach 2003-2010 pracował w Orange Polska na stanowiskach menedżerskich wyższego szczebla w działach sprzedaży i rozwoju biznesu, m.in. jako dyrektor departamentu corporate sales (w latach 2008-2010) oraz dyrektor departamentu klientów kluczowych (w latach 2007-2008). Wcześniej był zatrudniony w spółce Prokom jako account manager (w latach 2002-2003) oraz w Comarch jako dyrektor handlowy (w latach 2000-2002) oraz key account manager (w latach 1999-2000). Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu i studia podyplomowe w dziedzinie bankowości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Posiada także tytuł MBA uzyskany w Carlson School of Management, University of Minnesota/SGH w Warszawie.

Z kolei Tomasz Szopa, dotychczasowy dyrektora generalny rynku klientów indywidualnych w Netii, obejmie stanowisko członka zarządu spółki ds. obszaru B2C.

45-letni Szopa dołączył do Netii w lutym 2014 r. i jest odpowiedzialny za zarządzanie całą strukturą dywizji B2C. Posiada doświadczenie w branży telekomunikacyjnej, a jego umiejętności sprzedażowe i menedżerskie były kształtowane w sektorze FMCG. W latach 2010-2012 pełnił funkcję dyrektora rynku B2B i SOHO i klientów indywidualnych w PTK Centertel dla całej Grupy Telekomunikacji Polskiej. Wcześniej, w latach 2001-2005, pracował w PTK Centertel jako dyrektor biura ds. salonów własnych i franczyzowanych i biura rozwoju strategii sprzedaży. W latach 2005-2006 był dyrektorem ds. zarządzania kanałami B2B-SOHO i rynku klientów indywidualnych w Telekomunikacji Polskiej. W latach 2007-2010 prowadził własną działalność gospodarczą w spółkach Ogólnopolskie Centrum Finansowo Ubezpieczeniowe, GRP Recar oraz Get. W latach 1995-2001 był zatrudniony w spółce Frito-Lay Poland jako kierownik dywizyjny dywizji południowej, krajowy kierownik sprzedaży d/s dużych klientów oraz krajowy kierownik ds. sieci lokalnych. W latach 1994-1995 pracował jako regionalny przedstawiciel sprzedaży w spółce Żywiec. Bezpośrednio przed rozpoczęciem współpracy z Netią pełnił funkcję członka zarządu w spółce Hoven. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, ukończył także studia podyplomowe w zakresie finansów dla kadry zarządzającej na Uniwersytecie Śląskim.

Podobnie jak Szymański, Chałupa i Szopa obejmą swoje nowe funkcje w Netii z dniem 1 kwietnia br.

Dołącz do dyskusji: Paweł Szymański za Adama Sawickiego na czele Netii

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Szkoda tylko, ze prezesi zapominaja o pracownikach, którzy nakręcaja ten cały bizneś, czyli o konsultantach. Czy prezesi wiedzą, ze osoby, pozyskujące klientów dla Netii, dzięki którym firma istnieje, zarabiają po 700 zł?
odpowiedź