SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PayPal pobierze opłatę za nieaktywne konta. "Wyślemy trzy powiadomienia do klienta"

Internetowy system płatniczy PayPal zapowiedział, że w ramach zmian w regulaminie zamierza pobierać opłaty od internautów, którzy wykazują brak aktywności na swoich kontach. Maksymalna kwota zajęcia wynosi 50 złotych.

Article

PayPal to amerykańska firma funkcjonująca w sieci od 1998 r. Oferuje ona możliwość dokonywania szybkich płatności internetowych m.in. w sklepach internetowych oraz grach online.

Opłata za brak aktywności

Teraz PayPal poinformował w komunikacie swoich użytkowników, że wprowadza istotne zmiany w funkcjonowaniu serwisu. Zgodnie z zapowiedzią PayPal zamierza obciążyć dodatkowymi opłatami właścicieli tych kont, które są „nieaktywne”.

Czytaj także: Przestępcy podszywają się pod Netfliksa czy PayPal, aby wyłudzić nasze pieniądze. Rusza kampania „CyberLiga”

Tacy użytkownicy zapłacą za brak aktywności maksymalnie 50 zł lub w całości każdą niższą kwotę, która znajduje się na ich koncie.

Opłata ma dotyczyć tych kont, na których nie odnotowano żadnej aktywności w ciągu ostatnich 12 miesięcy. - Jeśli użytkownik PayPal nie zalogował się na konto, nie przelał, nie otrzymał ani nie wypłacił pieniędzy w ciągu 12 następujących po sobie miesięcy przed grudniem 2020 r., jego konto zostanie uznane za nieaktywne. Na kontach z ujemnym saldem nie zostanie naliczona opłata i nie będzie też ona naliczana w taki sposób, który mógłby zmienić saldo konta na ujemne - podano w komunikacie.,

Jak informuje PayPal posiadacze tych kont będą informowani kilkukrotnie, że ta może być naliczona.

- PayPal wyśle trzy powiadomienia do klienta: na 60, 30 oraz 7 dni przed pobraniem opłaty. W wiadomości znajdzie się wyjaśnienie, w jaki sposób można wykorzystać dostępne na koncie saldo (transakcje, wypłata, przelew, darowizna). Jeśli w okresie między aktualizacją Polityki Użytkowania , tj. 29 września a 9 grudnia 2020 r. klient dokona transakcji za pośrednictwem swojego konta PayPal lub po prostu zaloguje się na nie, opłata nie zostanie pobrana - podano.

Użytkownicy rozczarowani

Użytkownicy PayPal nie kryją w sieci swojej krytyki związanej z nowym zapisem w regulaminie. Zwracają przede wszystkim uwagę na to, że operator usługi nie sprecyzował dokładnie po jakim okresie konkretne konto zostanie uznane za nieaktywne i dotknięte wspomnianymi sankcjami.

Czytaj także: Za 4 mld dolarów PayPal przejmuje platformę Honey

Jak usunąć konto PayPal?

Aby zlikwidować konta na PayPal wystarczy kliknąć w lewym dolnym punkcie panelu ustawień – Zamknij konto.

Po kliknięciu pojawi się  ostrzeżenie, że decyzja ta jest ostateczna, nie będzie można jej cofnąć i odtworzyć dostępu do konta. PayPal dodaje, że jeśli nie zgadzacie się z nową aktualizacją zasad korzystania z serwisu, macie czas do 16 grudnia 2020 roku na usunięcie takiego konta bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat.

Dołącz do dyskusji: PayPal pobierze opłatę za nieaktywne konta. "Wyślemy trzy powiadomienia do klienta"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Przemo
konto już usunięte. pa pa pay pal
odpowiedź
User
twojaStara
tak jest, kontu usuniete, pa pa zlodzieje
odpowiedź