SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PayPal wprowadza obsługę bitcoinów

Gry komputerowe, filmy, muzyka i e-booki - za te towary użytkownicy PayPala będą mogli płacić bitcoinami. Na razie tylko w Ameryce Północnej.

Article

PayPal zdecydował się na ograniczoną obsługę cyfrowej kryptowaluty we współpracy z firmami BitPay oraz GoCoin. Pierwsza z nich to pośrednik płatności z użyciem wirtualnej waluty obsługujący 10 tys. sprzedawców w ponad 160 krajach. Z kolei GoCoin jest międzynarodową platformą płatniczą specjalizującą się w kryptowalutach.

Płatności z użyciem bitcoinów zostały przez PayPal zintegrowane z narzędziem o nazwie Payment Hub, które pozwala użytkownikom na zarządzanie różnymi formami płatności.

- To nie oznacza, że PayPal dodał Bitociny jako stałą opcję płatności w dostępnym powszechnie portfelu elektronicznym - wyjaśnia Scott Ellison, dysrektor ds. strategii PayPala. - Staramy się wprowadzać rozmaite innowacje pojawiające się na rynku płatności, ale nasz priorytet to bezpieczeństwo transakcji. Dlatego na razie przyglądamy się bitcoinom i stopniowo będziemy wprowadzać tę walutę do obrotu - tłumaczy Ellison dodając, że na razie PayPal traktuje bitcoiny na zasadach eksperymentalnych.

Prawdopodobnie właśnie dlatego zasięg tej kryptowaluty został na platformie mocno ograniczony. Po pierwsze, bitcoinami można się w PayPalu posługiwać wyłącznie na terenie Ameryki Północnej, po drugie da się za nie kupić jedynie wybrane towary - gry komputerowe w formie elektronicznej, cyfrowe kopie filmów, muzyki oraz e-booków. Na razie nie wiadomo czy i kiedy PayPal zdecyduje się poszerzyć obsługę cyfrowej kryptowaluty o dodatkowe rynki, na przykład Europę.

Bitcoiny zostały wprowadzone do obrotu w 2009 roku. Nie mają postaci fizycznego środka płatniczego, mogą być zapisane w komputerze w formie pliku portfela lub przechowywane na zewnętrznym serwerze zajmującym się obsługą tego typu plików. Bitcoiny od początku swojego powstania budzą sporo kontrowersji, ostatnio specjaliści postrzegają tę kryptowalutę jako niestabilną i nie wróżą jej przyszłości (zobacz szczegóły).

Dołącz do dyskusji: PayPal wprowadza obsługę bitcoinów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl