SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PBG wystąpiło do Agencji Rozwoju Przemysłu o pomoc publiczną na ratowanie spółki

Spółka budowlana PBG złożyła wniosek o udzielenie pomocy publicznej indywidualnej na ratowanie do Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), poinformowała spółka w komunikacie. Środki pomocowe mają zostać przeznaczone na działalność operacyjną.

PBG wystąpiło do Agencji Rozwoju Przemysłu o pomoc publiczną na ratowanie spółki

"PBG złożyło wniosek o udzielenie pomocy publicznej do Agencji Rozwoju Przemysłu. PBG wnioskuje o udzielenie pomocy publicznej na ratowanie w formie pożyczki, której spłata miałaby nastąpić po okresie 6 miesięcy lub po spełnieniu wymogów w zakresie terminu przesłania planu restrukturyzacji do Komisji Europejskiej" - czytamy w komunikacie.

Wniosek o udzielenie pomocy publicznej w formie pożyczki to pierwszy krok w kierunku uzyskania pomocy publicznej, w kolejnym kroku PBG planuje złożenie wniosku o udzielenie pomocy na restrukturyzację, podano także.

"Środki uzyskane w ramach pomocy posłużyłyby PBG na sfinansowanie działalności operacyjnej" - powiedział prezes PBG Wiesław Różacki.

W czerwcu br. Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu, XI Wydział Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Naprawczych ogłosił upadłość spółki PBG, z możliwością zawarcia układu z redukcją długu.

PBG miało 60,50 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 24,08 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna na poziomie grupy wyniosła 41,50 mln zł wobec 45,71 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 715,84 mln zł wobec 477,63 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PBG wystąpiło do Agencji Rozwoju Przemysłu o pomoc publiczną na ratowanie spółki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl