SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„PC Format” znika z rynku, „CD-Action” będzie kwartalnikiem

Miesięcznik komputerowy „PC Format” nie będzie już wydawany, pozostanie jedynie jego serwis internetowy. Natomiast magazyn o grach wideo „CD-Action” przestanie się ukazywać co miesiąc, będzie kwartalnikiem. Oba tytuły w połowie 2020 roku przejęła spółka GTEM.

Article

W komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl firma GTEM stwierdziła, że do rezygnacji z „PC Format” i zmiany cyklu wydawniczego „CD-Action” na kwartalny została zmuszona przez „rosnące na całym świecie w niepokojącym tempie ceny papieru i brak widoków na poprawę tej sytuacji”.

- Cztery tygodnie temu musieliśmy podnieść cenę ze względu na absurdalne tempo, w jakim rosną koszty papieru. To tempo ostatecznie zaskoczyło i nas samych, bo od tamtej pory pojawiła się kolejna podwyżka - i kolejne wieści, że będzie jeszcze gorzej - przypomniał Dawid „spikain” Bojarski, redaktor naczelny „CD-Action” (w grudniu ub.r. magazyn podrożał o 2 zł do 14,99 zł).

- Gdybyśmy nie wyprzedzili ciosu dzisiaj, być może za trzy, cztery, sześć miesięcy papierowego CD-Action już by nie było. A my po prostu chcemy wydawać magazyn – i wiemy, że Wy też tego chcecie. Dlatego reagujemy, póki nie jest za późno - dodał.

„CD-Action” jako kwartalnik od kwietnia

Pierwszy numer „CD-Action” jako kwartalnika ukaże się w kwietniu. - Spodziewajcie się grubszego, droższego magazynu na lepszym papierze, ukazującego się raz na trzy miesiące - i z zupełnie unikalnymi treściami, które nie będą konkurować z cdaction.pl - zapowiedział Dawid Bojarski czytelnikom.

- Już przerabialiśmy w CD-Action kurczenie się i cięcie kosztów - i wiemy, że nie prowadzą do niczego dobrego. Nie chcemy obcinać magazynu, uszczuplać składu redakcyjnego, rezygnować z korekty ani kombinować z „podobnym, ale gorszym i tańszym papierem” - zaznaczył.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z kolei „PC Format” będzie dalej funkcjonował tylko w internecie: jako serwis (niebawem ma pojawić się w nowej odsłonie) i kanał youtube’owy.

Papierowa wersja „PC Format” znika po prawie 22 latach obecności na rynku. Do 2019 roku magazyn ukazywał się jako miesięcznik, a potem jako dwumiesięcznik.

GTEM kupił „CD-Action” i „PC Format” od Bauera

„CD-Action” i „PC Format” przez wiele lat były publikowane przez Wydawnictwo Bauer. W połowie 2020 roku tytuły przejęła firma GTEM należąca do agencji gamingowej Fantasyexpo.

Jesienią 2020 roku spółka GTEM na platformie crowdfundingowej Beesfund sprzedała swoje akcje za 1,24 mln zł, kupiło je prawie 2,4 tys. inwestorów. Na początku ub.r. zapowiadała, że chce zadebiutować na bocznym rynku warszawskiej giełdy.

Dołącz do dyskusji: „PC Format” znika z rynku, „CD-Action” będzie kwartalnikiem

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fifi
Równia pochyła, lepiej to już było, gdy obydwa pisma prowadziły w swoich segmentach.
odpowiedź
User
Szpila
Czy wiadomo kiedy wrócą płyty dodawane do czasopisma?
odpowiedź
User
Garfield
Zmniejszy się częstotliwość nie kupowania CD-Action z co 4 tygodni na co 3 miesiące.
odpowiedź