SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwie gry polskiego producenta pod znakiem zapytania. Spółka na dnie giełdowym

PCF Group poinformowała, że prawdopodobnie zmienią się warunki komercyjne wydania gry określanej obecnie jako Projekt Gemini, a w przypadku Projektu Dagger ogranicza na razie prace, chcąc zredefiniować grę. W środę przed południem akcje spółki taniały o ponad 10 proc., wyznaczając swojego nowe minimum.

Projekt Gemini i Projekt Dagger zostały zapowiedziane przez PCF Group wśród siedmiu gier przygotowywanych w ramach nowej strategii. Projekt Gemini ma być grą z segmentu AAA (nie ujawniono jeszcze, z jakiego gatunku), realizowaną w Europie, w modelu work-for-hire z długoletnim partnerem wydawniczym - Square Enix. Premierę zaplanowano na 2026 rok, nad grą pracuje 200 osób.

W zeszły piątek PCF Group poinformowała, że podjęła rozmowy strategiczne z Square Enix dotyczące współpracy przy tym tytule. - Zarząd ocenia jako wysoce prawdopodobne, iż w przyszłości realizacja Projektu Gemini nie będzie kontynuowana przez Grupę na dotychczasowych zasadach komercyjnych. Obecny etap rozmów z Wydawcą nie pozwala jeszcze przesądzić o kierunku i zakresie potencjalnych zmian dotyczących zasad współpracy stron - opisała spółka.

Zaznaczyła, że zarząd „pracuje nad analizą wpływu scenariuszy będących m.in. przedmiotem wyżej wymienionych rozmów na plany rozwojowe projektów realizowanych przez Grupę w ramach zaktualizowanej strategii Grupy”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Natomiast we wtorek PCF Group podała, że w związku rozmowami z potencjalnym wydawcą Projekt Gemini zdecydowała się ograniczyć Projekt Dagger. Wskazała, że chodzi o „powierzenie doświadczonemu zespołowi około 10 osób zadania zredefiniowania kierunku rozwoju gry i przygotowania przedprodukcyjnej wersji gry adresującej uwagi i wskazówki pozyskane w ramach zewnętrznej ewaluacji Projektu Dagger, co w konsekwencji oznacza zawieszenie planów wydania wyżej wymienionej gry jako gry AAA w okresie 2025-2026”.

Większości osób zaangażowanych w przygotowywanie tej gry zaproponowano prace nad innymi projektami firmy: Maverick, Bifrost oraz Victoria.

Projekt Dagger ma być grą segmentu AAA i nowy dla PCF Group gatunku akcji RPG. Spółka zapowiedziała, że zostanie wydany samodzielnie, „dając początek nowej serii gier przeznaczonej na platformy gamingowe nowej generacji”. Na początku br. nad grą pracowało 50 osób, docelowo miało ich być do 140.

PCF Group rekordowo tania na giełdzie

W pierwszych godzinach środowej sesji giełdowej akcje PCF Group taniały o ok. 9-11 proc. O godz. 10:31 kurs wynosił 31,60 przy obrotach sięgających 340 tys. zł.

Potem spadek pogłębił się do 12,4 proc. i 31,10 zł. W ten sposób spółka zanotowała swoje nowe minimum giełdowe. Poprzednie wyznaczyła w połowie października: w trakcie sesji jej kurs zmalał do 31,30 zł, a na koniec notowań wynosił 32,20 zł.

PCF Group zadebiutowała na rynku giełdowym pod koniec 2020 roku. Przez kilka miesięcy jej kurs oscylował wokół 75-80 zł, natomiast w ub.r. tylko na krótko wspiął się do 66 zł, a w czerwcu i lipcu br. zbliżył do 50 zł.

Przy kursie 31,10 kapitalizacja PCF Group to 1,1 mld zł. Największym akcjonariuszem spółki jest jej prezes Sebastian Wojciechowski, ma 41,71 proc. walorów.

W pierwszej połowie br. skonsolidowane wpływy PCF Group zmalały z 90,59 do 68,67 mln zł, a rentowność netto pogorszyła się z 25,48 mln zł zysku do 13,07 mln zł straty. Firma ma za sobą trzy stratne kwartały z rzędu (w czwartym kwartale ub.r. było to 20,15 mln zł).

Dołącz do dyskusji: Dwie gry polskiego producenta pod znakiem zapytania. Spółka na dnie giełdowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl