SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PCF Group rezygnuje z gry. Ponad 60 mln zł na marne

Zarząd produkującej gry wideo spółki PCF Group postanowił wycofać się z dalszych prac nad Projektem Dagger. W konsekwencji dokona odpisów, które obniżą jej skonsolidowaną rentowność netto o 68,3 mln zł.

W komunikacie PCF Group opisano, że zaniechanie dalszych prac nad Projektem Dagger wynika z ponownego przeanalizowania planów rozwojowych firmy oraz wprowadzenie do nich zmian „w związku z niesatysfakcjonującymi wynikami ewaluacji zakresu i potencjału komerycjnego Projektu po zredefiniowaniu kierunku rozwoju gry”.

PCF Group postanowiła dokonać odpisów 100 proc. nakładów poniesionych na Projekt Dagger. Owe odpisy obniżą rentowność netto spółki za ub.r. o 79,9 mln zł w ujęciu jednostkowym i 68,3 mln zł w skonsolidowanym. To szacunkowe kwoty, odpisy są jeszcze badane prze audytora, więc mogą się zmienić.

Firma podkreśliła, że mają charakter jednorazowy i niepieniężny oraz nie wpływają na jej jednostkowy i skonsolidowany wynik EBITDA.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Pod koniec listopada PCF Group postanowiła tymczasowo ograniczyć tworzenie Projekty Dagger. Zespołowi liczącemu ok. 10 osób zlecono „zredefiniowanie kierunku rozwoju gry i przygotowanie przedprodukcyjnej wersji gry adresującej uwagi i wskazówki pozyskane w ramach zewnętrznej ewaluacji Projektu Dagger”. Zaznaczono, że w praktyce oznacza to zawieszenie planów wydania tego tytułu jako gry AAA w 2025 lub 2026 roku.

Większości osób z poprzedniego zespołu tworzącego Projekt Dagger zaoferowano pracę nad innymi projektami firmy: Maverick, Bifrost oraz Victoria.

PCF Group ze spadkiem wpływów i stratą

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. skonsolidowane przychody PCF Group zmalały ze 130,92 do 111,25 mln zł, wynik operacyjny - z 27,87 mln zł zysku do 10,12 mln zł straty, a wynik netto - z 42,13 mln zł zysku do 13,45 mln zł straty.

W segmencie produkcji gier na zlecenie wpływy zmniejszyły się ze 115,58 do 100,18 mln zł, a w segmencie self publishingu - z 14,37 do 10,25 mln zł.

Przez minione 12 miesięcy akcje PCF Group staniały o 43 proc., z czego o 24 proc. od początku stycznia. Na zamknięciu piątkowej sesji przy kursie 22,30 zł kapitalizacja spółki wynosiła 801,5 mln zł.

Głównym akcjonariuszem firmy jest jej prezes Sebastian Wojciechowski, ma 41,71 proc. walorów.

Dołącz do dyskusji: PCF Group rezygnuje z gry. Ponad 60 mln zł na marne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl