SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Peter Salmon pokieruje Banijay w Wielkiej Brytanii

Banijay, francuska firma producencka, wyznaczyła Petera Salmona i Lucindę Hicks do kierowania działalnością w Wielkiej Brytanii. Po fuzji dwóch gigantów produkcji filmowej z firmy odszedł dyrektor wykonawczy Endemol Shine, Richard Johnston.

Peter Salmon i Lucinda Hicks, fot. BenijayArticle

Salmon, były dyrektor kreatywny Endemol Shine Group, został mianowany prezesem wykonawczym Banijay UK, podczas gdy Lucinda Hicks awansowała z regionalnego dyrektora operacyjnego na stanowisko CEO. Salmon będzie nadzorował w Wielkiej Brytanii portfolio 25 produkcji, koncentrując się na treści i kreatywności, a Hicks będzie kontrolowała działalność operacyjną firmy. Richard Johnston, obecny dyrektor generalny Endemol Shine UK, opuści firmę.

Johnston został mianowany CEO w styczniu 2015 roku i nadzorował fuzję Endemol i Shine w Wielkiej Brytanii. Salmon dołączył do Endemol Shine Group w 2016 roku i nadzorował kreatywne działania firmy na całym świecie. Wcześniej zajmował wysokie stanowiska kierownicze w BBC, Channel 4, Granada TV i The Television Corporation.

Hicks, która będzie podlegać Salmonowi, została mianowana COO Endemol Shine UK w marcu 2015 r. Wcześniej była dyrektorem naczelnym w Dragonfly, pełniąc wcześniej szereg funkcji w Shine Group, C4, FremantleMedia i BBC.

Johnston rozpoczął karierę telewizyjną w 1996 roku, kiedy dołączył do Bazal Productions. W Endemol zajmował szereg wyższych stanowisk, w tym dyrektora finansowego i dyrektora operacyjnego.

Wielka Brytania jednym z największych rynków Benijay

Po sfinalizowaniu w lipcu br. przejęcia ESG przez Banijaya za 2,2 mld dolarów, Banijay w Wielkiej Brytanii produkuje takie programy, jak "MasterChef", "Young Wallander", "Grantchester", "Tipping Point", "Mr Bean", "Ambulance" oraz "Hunted".

- Wielka Brytania jest obecnie jednym z naszych największych rynków. Przy takiej skali potrzebowaliśmy silnego przywództwa, które obejmowało zarówno twórczą narrację grupy, jak i operacyjną - powiedział Marco Bassetti, dyrektor generalny Banijay.

- Peter i Lucinda byli już mocno zaangażowani w działania na terenie tego kraju i korzystali z większości jego sieci, więc byli w najlepszej pozycji, aby przeprowadzić grupę przez kolejny etap jej podróży - dodał.

Na początku lipca br. francuska grupa produkcyjno-dystrybucyjna Banijay oficjalnie zakończyła przejęcie grupy produkcyjnej i dystrybucyjnej Endemol Shine Group za około 2,2 mld dolarów. Dyrektorem generalnym połączonych firm został Marco Bassetti, dotychczasowy szef Banijay. W ten sposób powstała największa firma producencka na świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Peter Salmon pokieruje Banijay w Wielkiej Brytanii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl