SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Petri Pehkonen zamiast Thomasa Lipsa nowym dyrektorem ds. technologii i innowacji w T-Mobile Polska

Od 16 września br. Petri Pehkonen obejmie stanowisko dyrektora ds. technologii i innowacji oraz członka zarządu T-Mobile Polska. Zastąpi Thomasa Lipsa, który przechodzi do struktur centralnych DT, gdzie od 15 sierpnia 2019 odpowiadać będzie za obszar „IoT Delivery” – planowanie i wdrażanie usług powiązanych z internetem rzeczy. Do tego czasu pionem TI pokieruje Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska.

 

Petri PehkonenArticle

Jak informuje T-Mobile Polska Petri Pehkonen ma doświadczenie na stanowiskach menadżerskich w branżach teleinformatycznej i telekomunikacyjnej, z którymi jest związany od ponad 20 lat.

Ostatnie 7 lat menedżer spędził w firmie Elisa, gdzie jako CIO Elisa Corporation oraz vice president Hosting Services kierował wieloma strategicznymi projektami IT w obszarze transformacji cyfrowej. W tym czasie Pehkonen zgromadził wiedzę na temat rozwiązań sieciowych, jak również popularnych trendów sektora ICT, a także innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych, takich jak 5G.

W przeszłości, jako dyrektor IO Business Unit Pehkonen kierował też jednostką biznesową ds. usług infrastrukturalnych w krajach nordyckich w firmie Capgemini, gdzie wdrażał rozwiązania wspomagające firmy przechodzące cyfrową transformację w Finlandii, Szwecji, Norwegii i Danii. Był odpowiedzialny za nadzór projektów związanych z doradztwem IT oraz outsourcingiem. W latach 90. był związany z firmą Saraware Oy i produkcją oprogramowania oraz usługami projektowymi i inżynieryjnymi dla firm telekomunikacyjnych.

- Niezmiernie cieszę się, że do T-Mobile Polska dołącza menedżer tak szeroko zaangażowany w cyfrową transformację - przyznaje w komunikacie Andreas Maierhofer, CEO T-Mobile Polska. - Kierowanie pionem technologii i innowacji to niezwykła odpowiedzialność, ale i duże wyzwanie. Stanowisko to wymaga stałego zaangażowania i poszukiwania rozwiązań, które pozwolą nam utrzymać pozycję lidera jakości usług oraz innowacyjności na polskim rynku telekomunikacyjnym. Jestem przekonany, że Petri dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w zarządzaniu licznymi projektami cyfrowymi sprosta tym zadaniom, a nasza współpraca będzie owocna nie tylko dla obu stron, lecz przede wszystkim, przyniesie widoczne korzyści klientom - zaznacza Maierhofer.

W pierwszym kwartale br. T-Mobile Polska zanotował spadek wpływów o 4,7 proc. do 1,496 mld zł oraz wzrost skorygowanego zysku EBITDA o 0,5 proc. do 398 mln zł. Na koniec marca telekom miał 10,82 mln klientów, o 314 tys. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Petri Pehkonen zamiast Thomasa Lipsa nowym dyrektorem ds. technologii i innowacji w T-Mobile Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl