SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Petrolinvest będzie współpracował z Total

Kontrolowana przez Petrolinvest kazachska spółka OilTechnoGroup zawarła umowę z firmą Total E&P Koblandy, z grupy francuskiego koncernu Total, umowę o wspólnych operacjach na terenie kazachskiej koncesji OTG, w ramach którego Total stanie się operatorem kontraktu OTG. Jest to realizacja umowy farm-out z 2010 r., w której Total zobowiązał się do zainwestowania 70 mln USD w zamian za 50% udziału w tej koncesji.

Petrolinvest będzie współpracował z Total

"Na podstawie umowy farm-out Total zobowiązał się do sfinansowania prac na terenie kontraktu OTG w kwocie 70 mln USD, które obejmują między innymi wiercenie odwiertu Koblandy-4 na strukturze Koblandy, w zamian za co OTG zobowiązało się do przeniesienia na rzecz Total 50% udziału w Kontrakcie OTG" - czytamy w dzisiejszym komunikacie.

Petrolinvest podkreśla, że warunki umowy o wspólnych operacjach (ang. joint operating agreement, JOA) zostały ustalone w oparciu o umowę modelową, opracowaną przez Association of International Petroleum Negotiators – uznany w branży naftowej, międzynarodowy standard, regulujący zasady współpracy między partnerami w ramach jednego kontraktu.

"Na podstawie umowy JOA Total zostanie operatorem dla wszystkich prac na terenie kontraktu OTG, z wyjątkiem prac prowadzonych na strukturze Shyrak, które spółka będzie prowadzić na obecnym etapie samodzielnie" - napisano w komunikacie.

Do głównych obowiązków Total, jako operatora, należy m.in. prowadzenie prac zgodnie z kontraktem OTG, przepisami prawa, w sposób staranny i zgodny z praktyką branżową, przygotowywanie programu prac i budżetów, uzyskiwanie wszelkich zgód i pozwoleń, wdrożenie i przestrzeganie planu HSE (ang. Health Safety and Environment), przygotowanie i przedstawianie OTG raportów dotyczących wspólnych operacji oraz utrzymywanie odpowiedniego ubezpieczenia, podał Petrolinvest.

Najbliższym etapem realizacji JOA jest wykonanie na strukturze Koblandy kolejnego odwiertu (K-4), który zostanie sfinansowany przez Total oraz przystąpienie do przemysłowej eksploatacji złoża, podano także.

"Umowa JOA przewiduje powołanie wspólnego komitetu operacyjnego składającego się z przedstawicieli stron, który nadzorować będzie wspólne prace prowadzone na kontrakcie OTG. W okresie wykonywania odwiertu Koblandy-4 (tzw. carry period) OTG zobowiązało się do wykonywania prawa głosu w komitecie w taki sam sposób jak Total" - głosi dokument.

Umowa wejdzie w życie w dniu wejścia w życie aneksu do kontraktu OTG przenoszącego na Total 50% udział w kontrakcie OTG, którego zawarcie stanowi jeden z warunków zawieszających umowy farm-out zawartej pomiędzy Petrolinvestem, OTG oraz Total w dniu 16 marca 2010 roku.

Zasoby perspektywiczne kontraktu OTG szacowane są (przez kanadyjską firmę McDaniel & Associates) na poziomie 1 909,2 mln baryłek, zaś wartość udziału Petrolinvest w koncesji OTG wynosi ok. 2,332 mld USD. Na kontrakcie Koblandy Petrolinvest zidentyfikował dwie niezwykle istotne struktury geologiczne, na których koncentrowane są prace poszukiwawcze: strukturę Koblandy i strukturę Shyrak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Petrolinvest będzie współpracował z Total

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl