SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Petrolinvest chce kupić od Rosjan firmę Bogorodsknieft

Petrolinvest zawarł z moskiewską firmą Yukola przedwstępną umowę dotyczącą nabycia 50% akcji w Open Stock Company "Bogorodsknieft" z siedzibą w Saratowie, poinformowała spółka w komunikacie.

Petrolinvest chce kupić od Rosjan firmę Bogorodsknieft

Bogorodsknieft  jest właścicielem licencji dającej prawo do użytkowania złóż kopalin, poszukiwania oraz eksploatacji ropy naftowej ze złóż Bogorodskie i Nikolskie oraz struktury Radużnaja w Rosji.

„Przedmiotem umowy jest udzielenie spółce wyłączności na prowadzenie negocjacji w celu finalizacji zakupu 50% akcji w Bogorodsknieft, w tym dokończenie do końca 2010 roku kompleksowego due diligence obejmującego m.in. aspekty korporacyjne, prawne oraz finansowe. Due diligence w zakresie posiadanych i eksploatowanych przez Bogorodsknieft zasobów ropy naftowej zostało już przez spółkę przeprowadzone” – czytamy w komunikacie.

Strony uzgodniły, że finalizacja transakcji uwarunkowana jest m.in. dokończeniem due diligence, uzyskaniem odpowiednich zgód, a także ustaleniem ostatecznych warunków transakcji, w tym ceny.

Bogorodsknieft wydobywa obecnie ropę naftową ze złóż Bogorodskie i Nikolskie. Łączne udokumentowane i potwierdzone zasoby ropy naftowej obu tych złóż wynoszą około 45 mln baryłek. Na obszarze licencji należącej do firmy znajdują się również struktury, których zasoby perspektywiczne, oceniane są dodatkowo na około 20 mln baryłek.

Petrolinvest miał 86,32 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 283,11 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 57,78 mln zł wobec 33,79 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Petrolinvest chce kupić od Rosjan firmę Bogorodsknieft

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl