SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PFR Ventures połączyło się z Krajowym Funduszem Kapitałowym. W portfelu ponad 50 funduszy VC

Z końcem grudnia 2019 roku Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK) wszedł w struktury spółki PFR Ventures. - Ułatwi nam to pozyskiwanie kolejnych, profesjonalnych zespołów zarządzających - komentuje Maciej Ćwikiewicz, szef PFR Ventures.

Maciej ĆwikiewiczArticle

Połączenie jest efektem wejścia w życie ustawy o systemie instytucji rozwoju z 4 lipca 2019, która regulowała funkcjonowanie Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Wcześniej PFR nabył 100 proc. akcji KFK od Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Od 1 stycznia zespół PFR Ventures powiększył się o nowe osoby, które posiadają unikalne na polskim rynku doświadczenie pracy w funduszu funduszy. Bardzo chętnie będziemy z niego korzystać, aby udoskonalić funkcjonowanie naszej organizacji. Wierzymy, że ułatwi nam to pozyskiwanie kolejnych, profesjonalnych zespołów zarządzających - mówi Maciej Ćwikiewicz, prezes PFR Ventures

Po połączeniu z KFK, PFR Ventures ma w swoim portfelu ponad 50 funduszy venture capital. Łącznie zainwestowały one w ponad 250 startupów. Obecnie 32 fundusze PFR Ventures znajdują się w fazie inwestycyjnej. Zarządzające nimi zespoły posiadają ponad 2 mld zł, które umożliwią wsparcie najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw. Środki, którymi dysponowało KFK pochodziły z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz z Ministerstwa Gospodarki.

Krajowy Fundusz Kapitałowy to instytucja, która między 2005 a 2019 rokiem wspólnie z prywatnymi inwestorami  zapewniła 742 mln zł na rozwój rynku venture capital w Polsce, z czego 575 mln zł przeznaczono na inwestycje w 212 młodych, innowacyjnych firm. Wśród nich znalazły się takie spółki jak Audioteka, Booksy, Frisco czy iTaxi.

Z kolei PFR Ventures wspólnie z inwestorami prywatnymi, aniołami biznesu i korporacjami inwestuje w fundusze venture capital. Ich celem jest zasilenie tym kapitałem polskich, innowacyjnych przedsiębiorstw na wczesnych etapach rozwoju. Obecnie PFR Ventures posiada ponad 50 funduszy w swoim portfelu, które dokonały ponad 250 inwestycji.

Dołącz do dyskusji: PFR Ventures połączyło się z Krajowym Funduszem Kapitałowym. W portfelu ponad 50 funduszy VC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl