SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PGE Ekstraliga wprowadza nowe zasady pracy mediów. Na torze tylko 1 fotoreporter, 8 dziennikarzy na trybunach

Rozgrywki żużlowej PGE Ekstraligi ruszają 12 czerwca w ostrym reżimie sanitarnym. Pod kątem koronawirusa przebadania zostali zawodnicy i wszystkie próbki okazały się negatywne. Żużlowa liga przeprowadza od nowa akredytację dziennikarzy i przedstawia zasady ich pracy w trakcie meczów.

Laboratorium Invicta przeprowadziło dla PGE Ekstraligi niemal 500 testów na obecność koronawirusa i wszystkie okazały się negatywne. Kosztowało to żużlową ligę blisko 200 tys. złotych.

– To doskonała wiadomość i bardzo cieszymy się przede wszystkim z czysto ludzkiego punktu widzenia, że wszyscy przebadani zawodnicy, mechanicy, a także pracownicy klubów oraz osoby funkcyjne i sędziowie są kolokwialnie mówiąc "czyści". Nie spoczniemy na laurach i chcemy, aby nasz reżim sanitarny sprawdził się również w kolejnych etapach odmrażania polskiego żużla. Nie pozostaje nam nic innego, jak przygotowywać się do rozpoczęcia treningów, a następnie rozgrywek PGE Ekstraligi – powiedział Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

Rozgrywki żużlowej ligi ruszają 12 czerwca. Wcześniej, bo już w najbliższy piątek 29 maja nastąpi wznowienie treningów indywidualnych i grupowych wszystkich klubów PGE Ekstraligi z uwzględnieniem regulaminu sanitarnego.

Nowy proces akredytacji dla mediów

Kluby PGE Ekstraligi przed zbliżającym się sezonem przeprowadzą nowy proces akredytacyjny dla przedstawicieli mediów. Akredytacje udzielane będą na podstawie przepisów ustalonego regulaminu sanitarnego. Na meczach obecny będzie mogło być 5 dziennikarzy w specjalnie wyznaczonym do tego sektorze na trybunach, ponadto 1 fotoreporter klubowy oraz maksymalnie 3 przedstawicieli stacji radiowych współpracujących z klubem gości i gospodarzy.

Jeśli chodzi o park maszyn, strefy foto, a także wnętrze toru, na zawodach pracować będzie mógł tam tylko jeden, ten sam w całym sezonie, fotoreporter klubowy, delegowany przez klub po uzgodnieniu z PGE Ekstraligą na sezon 2020. Fotoreporter ten zobowiązany będzie do przekazania zdjęć na potrzeby PGE Ekstraligi, klubów gospodarza oraz gościa danych zawodów oraz wykorzystania ich w mediach w uzgodnieniu z PGE Ekstraligą.

Oznacza to, że w trakcie meczów PGE Ekstraligi lub bezpośrednio po ich zakończeniu pakiet 9 zdjęć z danych zawodów będzie udostępniany wszystkim mediom do pobrania na stronie speedwayekstraliga.pl.

Na trybunach tylko 5 dziennikarzy

Dodatkowo na dany mecz może być akredytowanych maksymalnie 5 dziennikarzy i fotoreporterów zgodnie z procesami akredytacyjnymi. Będą mogli oni przebywać wyłącznie w wyznaczonym przez kluby sektorze na trybunach, bez możliwości przemieszczania się w inne strefy.

Każdy klub będzie mógł akredytować na jeden mecz maksymalnie 3 przedstawicieli rozgłośni radiowych, z którymi współpracuje organizator meczu lub klub gości.

Na zawodach pracować będą również ekipy redakcyjne Platformy Canal+ i Eleven Sports, które transmitują mecze.

Po zawodach odbywać będą się w mix zone konferencje prasowe TV zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Kluby nie mają obowiązku organizowania innych konferencji prasowych.

O obecności mediów na treningach będą decydowały kluby. Jeżeli dadzą na to zgodę, na treningu może być obecnych w wydzielonym sektorze maksymalnie 5 dziennikarzy i fotoreporterów.

Dołącz do dyskusji: PGE Ekstraliga wprowadza nowe zasady pracy mediów. Na torze tylko 1 fotoreporter, 8 dziennikarzy na trybunach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kiszczak
Na cholere te cyrki
odpowiedź