SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem tytularnym Stadionu Narodowego

Spółka PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała umowę z operatorem Stadionu Narodowego, w ramach której przez pięć lat będzie sponsorem tytularnym obiektu. Będzie on funkcjonował pod nazwą PGE Narodowy.

Article

Umowę zawarto na pięć lat z możliwością przedłużenia. Jej wartości nie została ujawniona, firmy tłumaczą, że jest objęta tajemnicą handlową. Według nieoficjalnych wiadomości wynosi ok. 40 mln zł.

- Umowa z PL.2012+ to kolejny krok do zrealizowania naszego głównego celu działań marketingowych, czyli osiągnięcia takiego poziomu świadomości i rozpoznawalności marki PGE, by każdy Polak nie tylko znał markę PGE, ale przede wszystkim chciał być jej klientem. PGE, jako największa grupa kapitałowa w branży elektroenergetycznej, zgodnie ze swoją strategią komunikacji wspiera największe i najbardziej prestiżowe projekty w Polsce. PGE Narodowy jest jednym z nich - uzasadnił tę współpracę Marek Woszczyk, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Zarządzająca Stadionem Narodowym spółka PL.2012+ sponsora tytularnego obiektu szukała od prawie dwóch lat - stosowny przetarg ogłosiła jesienią 2013 roku. Do tej pory obiekt, oddany do użytku wiosną 2012 roku, nie miał takiego sponsora.

PGE od połowy 2010 roku jest sponsorem tytularnym stadionu piłkarskiego w Gdańsku, noszącego nazwę PGE Arena. Firma zapłaciła za to 35 mln zł, umowa właśnie dobiega końca.

Dołącz do dyskusji: PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem tytularnym Stadionu Narodowego

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Kilkuletnia Odyseja dobiegła wreszcie końca. Świetny wizerunkowy ruch PGE. Niech żałują te firmy, które nie zrozumiały potencjału obiektu i tej formy reklamy. Logotyp jednak nie jest najlepszy. Do pełni szczęścia brakuje tylko informacji o kwocie transakcji, żeby móc wyrobić sobie zdanie o jej efektywności..
odpowiedź
User
remek
Skarb państwa, skarbowi państwa. Powinno się to nazywać "Podatnicy Arena".
odpowiedź
User
Maczałem w tym palce.
Jeszcze zobaczycie ile tam zmian będzie...

Ale co by nie mówić - jest to zdecydowanie doskonały ruch PGE, aby pogrzać konkurencję i utrzymać stadion przy życiu, bo są tam planowane b.duże inwestycje.

Zresztą ta kwota, która się nieoficjalnie pojawia tylko przepłynęła z jednej państwowej spółki - do drugiej. Wysoki koszt jest wysoce teoretyczny ;)
odpowiedź