SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Grupa Energetyczna negocjuje dalszy sponsoring Ekstraligi Żużlowej

Spółka PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała o zamiarze sponsoringu tytularnego Ekstraligi Żużlowej i planowanych na najbliższy czas negocjacjach w tej sprawie. Jest jej sponsorem od 2015 roku.

Article

W wyniku zawarcia umowy najwyższa żużlowa klasa rozgrywkowa będzie nosiła nazwę PGE Ekstraliga. W ramach umowy sponsoringu tytularnego Ekstraliga będzie prowadziła także działania proekologiczne, m.in. kampanie CSR, działania wizerunkowe w social mediach oraz w zakresie produkcji wideo. Założenia umowy uwzględniają także emisję spotów reklamowych PGE przy transmisjach telewizyjnych meczów PGE Ekstraligi oraz zwiększenie widoczności marki na nośnikach reklamowych, m.in. w E-liga Manager, oficjalnej grze PGE Ekstraligi.

PGE uzasadnia, że zawarcie umowy sponsoringu jest gwarantem promocji marki PGE przez najlepszą żużlową ligę świata – PGE Ekstraligę, w której występuje 8 drużyn.

"Sponsorowanie PGE Ekstraligi wiąże się z realizacją wszystkich celów działań sponsoringowych ze szczególnym uwzględnieniem propagowania upowszechniania i wzmacniania marki PGE poprzez zwiększenie stopnia znajomości marki i zasięgu jej oddziaływania. Budowanie znajomości marki PGE jest działaniem długofalowym, które ma stworzyć warunki do pozyskiwania klientów oraz wsparcie działań zmierzających do powiększenia rynku sprzedaży. Zagwarantowane umową świadczenia na rzecz PGE służyć będą budowie relacji z klientami w powiązaniu z meczami PGE Ekstraligi. Żużel jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce budzącą silne, pozytywne emocje. Wszystkie mecze PGE Ekstraligi transmitowane są w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Dzięki zawarciu umowy sponsoringu tytularnego nastąpi przeniesienie na markę PGE pozytywnych skojarzeń ze sponsorowanego" - poinformowała spółka.

Na obecnym etapie nie podano, jaka będzie wartość sponsoringu oraz czas trwania umowy. Ma to zostać ustalone w trakcie negocjacji, które przeprowadzi PGE z Ekstraligą Żużlową.

PGE jest sponsorem tytularnym Ekstraligi Żużlowej od 2015 roku. Jak podaje spółka, do lipca 2020 roku Ekstraliga wygenerowała dla PGE znaczną kwotę zwrotu medialnego dla marki PGE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska Grupa Energetyczna negocjuje dalszy sponsoring Ekstraligi Żużlowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl