SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PGE sprzedaje akcje Polkomtela

Polska Grupa Energetyczna (PGE) wybrała na doradcę finansowego w procesie przygotowania transakcji zbycia akcji Polkomtela (operator sieci Plus) konsorcjum firm: ING Securities S.A., ING Bank Śląski S.A. oraz ING Bank N.V. 

PGE sprzedaje akcje Polkomtela

PGE podtrzymuje, że do sprzedaży akcji Polkomtela - posiadanych przez grupę, a także pozostałych polskich akcjonariuszy operatora sieci telefonii komórkowej Plus - powinno dojść jeszcze w tym roku.

"Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. zatwierdził wyniki postępowania na wybór doradcy finansowego PGE. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: ING Securities S.A., ING Bank Śląski SA oraz ING Bank NV. Zadaniem doradcy finansowego będzie świadczenie usług wsparcia w opracowaniu optymalnej struktury i realizacji transakcji, związanej ze zbyciem pakietu 21,85% akcji, jakie PGE posiada w spółce Polkomtel SA" - głosi komunikat.

PGE podkreśla, że zamierza przygotować i przeprowadzić tę transakcję w porozumieniu z pozostałymi akcjonariuszami Polkomtela, w których udziały posiada Skarb Państwa, tj. razem z PKN Orlen, KGHM i Węglokoksem.

"Naszym celem jest uzyskanie jak najlepszej ceny w tej transakcji, a to możemy osiągnąć oferując większościowy pakiet akcji wspólnie z pozostałymi polskimi akcjonariuszami Polkomtela" - powiedział prezes PGE Tomasz Zadroga, cytowany w komunikacie.

"Po wybraniu doradcy finansowego, będziemy mogli wspólnie z pozostałymi polskimi akcjonariuszami przeanalizować najlepsze scenariusze tego procesu. Przewiduję, że sprzedaż Polkomtela jest możliwa jeszcze do końca tego roku" - dodał prezes.

W połowie ub. miesiąca Zadroga zapowiadał, że wybór doradcy przy sprzedaży posiadanego pakietu 21,85% akcji Polkomtela do końca marca. Prezes mówił wówczas, że PGE chce "wyjść" z Polkomtela jak najszybciej, a środki zainwestować w sektorze energetycznym.

Na początku marca prezes KGHM Polska Miedź Herbert Wirth poinformował, że sprzedaż akcji Polkomtela jest możliwa, ale mało prawdopodobna w 2010 roku. KGHM - posiadacz 24,4% akcji operatora - wykluczył wtedy udział w ofercie publicznej akcji Polkomtela.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGE sprzedaje akcje Polkomtela

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl