SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PGE zapłaci przez trzy lata 36 mln zł za sponsoring tytularny klubu siatkarskiego Skra Bełchatów

PGE Polska Grupa Energetyczna podpisze umowę sponsorską z klubem siatkarskim PGE Skra Bełchatów. Kontrakt obowiązuje przez trzy najbliższe sezony, do 2022 roku włącznie. Opiewa na kwotę 36 mln zł netto.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów, fot. YouTubeArticle

Umowa ta dotyczy sponsoringu Klubu Piłki Siatkowej SKRA Bełchatów i obejmuje promocję marki PGE podczas wszystkich meczów Plus Ligi w kolejnych trzech sezonach rozgrywkowych 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 z udziałem i pod nazwą drużyny PGE Skra Bełchatów, w tym również innych zawodów, które PGE organizuje albo jest gospodarzem "w celu upowszechniania, wzmacniania i budowania pozytywnego wizerunku i reputacji marki PGE".

Polska Grupa Energetyczna jako sponsor strategiczny w ramach kontraktu ma prawo do umieszczania własnej nazwy w nazwie drużyny: PGE Skra Bełchatów.

Spółka wyjaśnia, że zawarcie umowy sponsoringu  jest gwarantem kontynuowania promocji marki PGE przez jedną z najlepszych drużyn siatkówki męskiej w Polsce i w Europie, w najbardziej utytułowanym polskim klubie XXI wieku. "Sponsorowanie drużyny wiąże się z realizacją wszystkich celów działań sponsoringowych ze szczególnym uwzględnieniem propagowania (upowszechniania, wzmacniania, budowania pozytywnego wizerunku i reputacji) marki PGE, poprzez zwiększenie stopnia znajomości marki i zasięgu jej oddziaływania".

PGE dodaje, że chce w ten sposób pozyskać uznanie i sympatię opinii publicznej do marki oraz liczy na przeniesienie na markę PGE pozytywnych skojarzeń z klubu. "Zagwarantowane umową świadczenia na rzecz PGE służyć będą budowie relacji z klientami, w powiązaniu z meczami jednej z najlepszych drużyn siatkówki w Polsce. Strategia Klubu, organizującego rozgrywki na najwyższym poziomie sportowym w kraju, zakłada nieustanną profesjonalizację i popularyzację marki PGE podczas wszystkich zawodów najwyższej klasy rozrywkowej w siatkówce mężczyzn w Polsce (Plus Liga) oraz wszystkich innych zawodów w nadchodzących sezonach 2019/2020, 2020/2021 i 2021/2022, co przekłada się na korzyści wizerunkowe dla PGE. Drużyna PGE Skra Bełchatów jest jedną z najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce i Europie. Jedyną drużyną tak silnie i historycznie związaną z marką PGE" - napisano w uzasadnieniu do informacji o zamiarze zawarcia umowy sponsoringowej.

PGE jest od wielu lat głównym sponsorem klubu KPS Skra Bełchatów. Firma zdradziła, że dotychczasowe efekty współpracy wskazują na opłacalność inwestowania w promocję marki poprzez drużynę tego klubu sportowego. Spółka zdradziła, że liczne publikacje prasowe, telewizyjne oraz w social mediach na temat klubu mistrzów Polski, spowodowały, iż siła medialna PGE znacznie wzrosła.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGE zapłaci przez trzy lata 36 mln zł za sponsoring tytularny klubu siatkarskiego Skra Bełchatów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl