SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PGNiG Termika i ZAK utworzą spółkę Elektrociepłownia Kędzierzyn

PGNiG Termika i Zakłady Azotowe Kędzierzyn (ZAK) mają zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na utworzenie spółki Elektrociepłownia Kędzierzyn, poinformował urząd w komunikacie.

PGNiG Termika i ZAK utworzą spółkę Elektrociepłownia Kędzierzyn

"Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez spółki PGNiG Termika oraz ZAK wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Elektrociepłownia Kędzierzyn. PGNiG Termika jest największym na terenie Warszawy producentem ciepła i energii elektrycznej. Spółka posiada trzy elektrociepłownie (Żerań, Siekierki i Pruszków) oraz trzy ciepłownie (Wola, Kawęczyn i Regaty)" – czytamy w komunikacie.

PGNiG Termika należy do Grupy PGNiG, która posiada wiodącą pozycję w krajowym sektorze gazowym zajmując się m.in. poszukiwaniem, wydobyciem oraz importem tego surowca. ZAK z Kędzierzyna-Koźla jest jednym z największych producentów chemicznych w Polsce wytwarzającym m.in. nawozy azotowe. Spółka należy do Grupy Azoty Tarnów, która zajmuje się m.in. produkcją nawozów mineralnych.

"W wyniku koncentracji PGNiG Termika obejmie 80% udziałów, a ZAK 20% udziałów w spółce Elektrociepłownia Kędzierzyn, która będzie wytwarzać energię elektryczną i cieplną w nowo wybudowanym na terenie ZAK bloku gazowo-parowym" - czytamy dalej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGNiG Termika i ZAK utworzą spółkę Elektrociepłownia Kędzierzyn

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl