SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Phil Nelson dyrektorem ds. operacyjnych w CNN International Commercial

Phil Nelson objął stanowisko chief operating officera (COO) w CNN International Commercial (CNNIC). W poprzednich latach był dyrektorem zarządzającym w Turner North Asia oraz South Asia Pacific.

Phil Nelson; fot. CNN International Commercial Article

Jako dyrektor ds. operacyjnych Phil Nelson będzie nadzorował realizację strategii rozwoju biznesu, finanse, planowanie strategiczne, sprzedaż międzynarodową, a także sprzedaż treści i ich licencjonowanie. Ponadto będzie odpowiedzialny za relacje CNN z ponad 300 partnerami tworzącymi treści cyfrowe, transmisje oraz reklamy zewnętrzne w lokalnych kanałach CNN, a także liniach lotniczych oraz hotelach, które udostępniają materiały CNN na żywo lub na żądanie.

Nelson tym samym dołączy do kadry kierowniczej CNNIC i bezpośrednio będzie odpowiadać przed jego prezesem - Ranim Raadem. W najbliższym czasie będzie pracował z biura w Singapurze i ściśle współpracował zarówno z innymi oddziałami CNN i WarnerMedia, jak i kluczowymi dla CNNIC siedzibami w Hong Kongu, Singapurze, Londynie oraz Miami.

- Phil dołącza w ważnym dla nas momencie, gdy wchodzimy w kolejny rozdział nowego zarządzania firmą, w którym wszystkie operacyjne, strategiczne oraz niezwiązane z reklamą przychody znajdą się pod jego kierownictwem. Phil wyróżnił się dużymi osiągnięciami w firmie Turner i z pewnością wniesie zdobyte doświadczenie w biznesie, a także świeże spojrzenie do CNNIC - komentuje Rani Raad, prezes CNNIC. - Po wielu udanych oraz angażujących latach w Turner Asia, cieszę się, że moim kolejnym krokiem w rodzinie WarnerMedia jest marka CNN. CNNIC wykonał godny uwagi krok, wprowadzając innowacje oraz dostosowując swoją działalność, w celu uzyskania przewagi nad konkurencją w czasie decydujących zmian, które zachodzą w branży wiadomości i mediów. Mam nadzieję, że przyczynię się do sukcesu CNNIC w najbliższych latach - informuje Phil Nelson.

Poprzednio Nelson był dyrektorem zarządzającym w Turner North Asia oraz South Asia Pacific. Nadzorował wszystkie aspekty działalności firmy Turner w tych regionach, łącznie z dystrybucją CNN International. Ponadto odgrywał kluczową rolę w pozyskiwaniu lokalnych partnerów dla CNN Indonesia oraz CNN Philippines.

Od momentu dołączenia do zespołu firmy Turner w 2010 roku, Nelson pełnił również inne funkcje związane z rozwojem biznesowym oraz planowaniem strategicznym. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w zakresie usług cyfrowych w spółce AOL, został dyrektorem zarządzającym w azjatyckim oddziale tej firmy. Co więcej, otrzymał tytuł MBA na Uniwersytecie Harvarda, a przed rozpoczęciem pracy w sektorze korporacyjnym, był dowódcą w Marynarce wojennej USA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Phil Nelson dyrektorem ds. operacyjnych w CNN International Commercial

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl