SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Piątki bez zebrań” nowym rozwiązaniem dla dziennikarzy „Gazety Wyborczej”

Szefostwo „Gazety Wyborczej” wprowadziło w styczniu nową regułę - piątki są dniami bez spotkań w przestrzeni cyfrowej. - Wyjątkiem mają być niezbędne dla redakcji kolegia oraz spotkania integracyjne - informuje Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory. System ma obowiązywać do końca marca, w ślady „Gazety Wyborczej” wkrótce mogą iść redakcje innych mediów Agory.

Article

Ścisłe szefostwo „Gazety Wyborczej” kilka dni temu poinformowało dziennikarzy o nowej inicjatywie - „Piątki bez zebrań” - za pośrednictwem maila. - Spotkań jest tak dużo, że często z jednego przełączamy się na drugie. Nie mamy chwili na zebranie myśli, jaką w „starym świecie” dawało choćby przejście się z jednej sali do drugiej. Odbywa się to kosztem czasu poświęconego współpracownikom, pracy koncepcyjnej, spotkań z informatorami, partnerami, klientami - napisali w nim m.in.

Rozwiązaniem tej niezdrowej sytuacji ma być jeden dzień w tygodniu bez żadnych elektronicznych zebrań - właśnie piątek. - Nowy system ma obowiązywać testowo przez trzy miesiące, do połowy kwietnia. Wyjątkiem mają być niezbędne dla redakcji kolegia oraz spotkania integracyjne. Poszczególne zespoły Agory samodzielnie tworzą i dostosowują swoje zasady funkcjonowania do aktualnych potrzeb, choć inicjatywę „Piątki bez zebrań” stworzyła „Gazeta Wyborcza” - informuje portal Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

Pracownicy nie będą musieli planować urlopów z rocznym wyprzedzeniem

To nie jedyna zmiana, jaka czeka pracowników Agory w 2021 roku. Kilka dni temu związkowcy zrzeszeni w NSZZ „Solidarność” poinformowali, że udało im się nakłonić dział HR do zmiany pierwotnych zamierzeń: pracownicy nie będą musieli planować urlopów w styczniu z rocznym wyprzedzeniem. - Stanęło na kompromisowym rozwiązaniu, zgodnie z którym obowiązkowe styczniowe planowanie dotyczyć będzie tylko tego urlopu, który przechodzi z poprzednich lat jako zaległy oraz dwutygodniowego „urlopu głównego”. To daje pracownikom elastyczność jeśli chodzi o pozostałe dni – napisali związkowcy. Dodając, że pozytywnie załatwiona sprawa „daje nadzieje na przyszłość”. - Cieszymy się, że wreszcie w naszej spółce zaczął funkcjonować dialog społeczny – stwierdzili przedstawiciele „Solidarności”.

W trzecim kwartale ub. roku grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 34,2 proc. do 193 mln zł, a jej strata netto wg nowego standardu rachunkowego MSSF 16 pogłębiła się z 3,1 do 9 mln zł. O ponad 70 proc. zmalały wpływy kin Helios.

Średnie rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej" w listopadzie 2020 roku wyniosło 65 976 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Piątki bez zebrań” nowym rozwiązaniem dla dziennikarzy „Gazety Wyborczej”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
szlalom alejkom
no zeby tylko nie sprawdziło sie życzenie Jna Pawła II złożone łodzkim włokniarkom "zeby nie musiły wstawać na piąta rano" bo wkrotce moze sie okazać że każdy dzien tygodnia bedzie dla tych dziennikarzy dniem bez zebrań
odpowiedź
User
Baczny
A ja tego do końca nie ogarniam, był kiedyś taki firm, gdzie wisiał transparent "więcej dyskusji przed podjęciem decyzji". Mądry film, odpowiedzialny. Po linii i na bazie. A teraz jakaś niby pierestrojka się szykuje - a ja się pytam, czyja to woda na młyn?
odpowiedź
User
Pankracy
no zeby tylko nie sprawdziło sie życzenie Jna Pawła II złożone łodzkim włokniarkom "zeby nie musiły wstawać na piąta rano" bo wkrotce moze sie okazać że każdy dzien tygodnia bedzie dla tych dziennikarzy dniem bez zebrań


Amen i awomen.
odpowiedź