SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pięć nowych programów o tematyce religijnej trafi na anteny TVP

W wyniku przeprowadzonego naboru projektów audycji telewizyjnych o tematyce religijnej, Telewizja Polska wyłoniła zwycięskie propozycje. Dalszym ich rozwijaniem zajmie się teraz Redakcja Audycji Katolickich.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł KulaArticle

TVP ogłosiła przyjmowanie scenariuszy na programy o tematyce religijnej w ramach programu „Nabór, Ocena, Selekcja” (NOS) w połowie marca. Projekty napływały do 15 maja.

Nadawca poszukiwał projektów audycji telewizyjnych w kategoriach: magazyn rodzinny (odcinek o długości 25 min.), magazyn młodzieżowy (odcinek o długości 25 min.) i felieton, będący komentarzem do niedzielnej Ewangelii (odcinek o długości 5 min.).

W wyniku przeprowadzonej procedury naboru, do dalszych prac i rozwoju przez Redakcję Audycji Katolickich wyłonione zostały następujące projekty: „Słowo NieDzieli” autorstwa Mateusza Pleskacza oraz „Słowo na niedzielę - cykl misyjny” Julity Wołoszyńskiej-Matysek (w kategorii Felieton - komentarz do niedzielnej Ewangelii), „Razem” Michaliny Szymborskiej i „Wszystkie dzieci nasze są” Michała Kubika (magazyn rodzinny).

W kategorii magazyn młodzieżowy wygrał projekt „Wow. Program młodych”, którego autorem jest Michał Kłosowski.

Autorom wyłonionych w wyniku naboru projektów dodatkowo może zostać zaproponowana możliwość współpracy przy ich realizacji.

Redakcja Audycji Katolickich zastrzega sobie możliwość zmian w zakresie proponowanej przez autorów formuły, w jakiej realizowane będą wyłonione w konkursie projekty.

W pierwszej edycji NOS od czerwca do połowy lipca ub.r. do Telewizji Polskiej zgłoszono 143 projekty serialowe, z których 124 przeszły weryfikację formalną. Finalnie wybrano 33 projekty. Nadzór nad programem Nabór, Ocena Selekcja sprawuje Maciej Muzyczuk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pięć nowych programów o tematyce religijnej trafi na anteny TVP

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Chrześcijanin z Warszawy
A w niemczech jak myślicie, jaki program by wygrał? "ALLAHU AKBAR"?
odpowiedź
User
OLO
niech jeszcze ogłoszą o tematyce Smoleńskiej. ja nie chcę, by w telewizji były promowane takie religijne wartości. wiem, że władza musi lizać pewną część ciała klerowi, ale nie za moje pieniądze.
odpowiedź
User
Miki
Olo ty byś chciał żeby było promowane LGBT
odpowiedź