SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pięciu kandydatów walczy o stołek prezesa PKO BP

Do 14 marca wpłynęło 30 aplikacji kandydatów na stanowisko prezesa i wiceprezesów zarządu PKO Banku Polskiego.

Po odrzuceniu pięciu ofert ze względów formalnych, o fotel prezesa będzie ubiegać się pięciu kandydatów, a o stanowisko wiceprezesa 20 osób, podał PKO BP w komunikacie w czwartek.

"Rada nadzorcza dokonała otwarcia złożonych zgłoszeń. 5 z nich z powodów formalnych odrzucono. Do dalszego etapu tego postępowania zakwalifikowano 25 zgłoszeń, z czego 5 na stanowisko prezesa zarządu PKO BP, a 20 na stanowiska wiceprezesów zarządu PKO BP" - czytamy w komunikacie.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na stanowisko prezesa i wiceprezesów zarządu PKO BP zostaną przeprowadzone w dniach 21-24 marca.

Będą one obejmować przede wszystkim zagadnienia z zakresu: wiedzy o działalności PKO BP oraz sektora w którym działa, zasad funkcjonowania spółek handlowych ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, doświadczenia niezbędnego do wykonywania funkcji prezesa lub wiceprezesa zarządu PKO BP, znajomości zasad nadzoru właścicielskiego, audytu i kontroli finansowej banku oraz rachunkowości zarządczej.

Decyzję o ponownym wszczęciu postępowania na stanowisko prezesa zarządu oraz wiceprezesów zarządu banku rada nadzorcza PKO BP podjęła 23 lutego. Ustalono wówczas, że ostateczny termin składania ofert mija z dniem 14 marca.

W pierwszym konkursie nie wyłoniono prezesa, gdyż wybrany kandydat zrezygnował, zaś w drugim konkursie zostało wyłonionych tylko dwóch wiceprezesów - Roberta Działaka i Stefana Świątkowskiego. Szef RN Marek Głuchowski wyjaśnił wówczas, że rada uznała, że w tym gronie kandydatów nie ma osoby, który spełniałby jej wymagania.

26 lutego szef rady nadzorczej i p.o. prezesa banku Marek Głuchowski powiedział, że liczy na wybór nowego prezesa do 10 kwietnia.

Konkurs na wybór nowego prezesa będzie dwuetapowy. W pierwszym etapie RN przeprowadzi rozmowy i sporządzi krótką listę kandydatów. Dalsze postępowanie odbędzie się przy udziale doradcy personalnego, a następnie RN ogłosi decyzję.

W końcu września ub. roku rezygnację z funkcji prezesa PKO BP złożył Andrzej Podsiadło. Potem p.o. prezesa był Sławomir Skrzypek - obecnie prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), a następnie Głuchowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pięciu kandydatów walczy o stołek prezesa PKO BP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl