SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierce Brosnan w Sieci

Ruszyła oficjalna strona internetowa Pierce'a Brosnana

Ruszyła oficjalna strona internetowa Pierce'a Brosnana ("Śmierć nadejdzie jutro", "Evelyn") - PierceBrosnan.com, dzięki której miłośnicy aktora poznać będą mogli wiele szczegółów z życia zawodowego i prywatnego gwiazdora. Słynny odtwórca roli Jamesa Bonda przedstawiany jest nie tylko jako aktor, ale także pasjonat innych dziedzin sztuki oraz aktywista zaangażowany w obronę środowiska naturalnego Ziemi - informuje interia.pl. 

"W swoich filmach tworzy kreacje super-bohaterów, często działających w oderwaniu od świata rzeczywistego, jednak prywatnie Pierce Brosnan jest człowiekiem niezwykle oddanym swej rodzinie, poświęca się też sprawom ważkim dla współczesnego świata" - mówi Rolf Wicklund z firmy Green-i Software and Solutions, która stworzyła witrynę.

"Podczas prac nad stroną ściśle współpracowaliśmy z Piercem Brosnanem i mamy nadzieję, że wynik naszych działań dobrze odzwierciedla postać tego niezwykłego człowieka" - dodaje Rolf Wicklund.

Miłośnicy aktora mogą znaleźć na stronie nie tylko informacje o filmach, w których pojawił się ich idol, dostępne są również zdjęcia jego obrazów, informacje o należącej do Brosnana firmie produkcyjnej Irish DreamTime, działa również fun club.

Kilka miesięcy temu Pierce Brosnan wygrał batalię o prawo do domeny internetowej www.piercebrosnan.com.

Gwiazdor odzyskał ją na mocy orzeczenia rady arbitrażowej działającej pod egidą Organizacji Narodów Zjedoczonych.

Arbitrzy stwierdzili, że jej dotychczasowy posiadacz, kanadyjski serwis Alberta Hot Rods, nie miał praw do używanej w złej wierze nazwy.

Adwokaci irlandzkiego gwiazdora poinformowali arbitrów, iż Alberta Hot Rods ma powiązania z innym serwisem o nazwie www.celebrity1000.com, który zamieścił na swoich stronach biografie niektórych aktorów. Brosnana nie było jednak w tej grupie wykonawców.

Prawnicy zauważyli również, że firma z Kanady ma także związki z osławionym "cybersquatterem" Jeffrey'em Burgarem, który z zawłaszczania nazw witryn wykorzystujących nazwiska słynnych ludzi, uczynił sobie sposób na życie. Burgar odsprzedawał je bowiem później za pokaźne kwoty. Wartość niektórych nazw stron internetowych oceniana jest na miliony dolarów.

Alberta Hot Rods nie broniła się przed obliczem rady arbitrażowej, w której skład wchodzili eksperci - przedstawiciele Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO - World Intellectual Property Organization).

System arbitrażowy ONZ w zakresie internetowych praw intelektualnych funkcjonuje od 1999 roku. Dzięki radzie pokrzywdzeni mogą odzyskać prawa do "swoich" nazw bez wikłania się w długie i niezwykle kosztowne postępowania sądowe.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierce Brosnan w Sieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl