SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwsza sportowa stacja radiowa w Polsce

RadioSport.FM tak nazywać się będzie pierwsza w Polsce sportowa stacja radiowa nadająca swój program w eterze i w internecie.

Planowany start najpóźniej na wiosnę 2007 roku.

Grupę docelową RadioSport.FM stanowić mają mężczyźni w wieku 15-49 lat, aktywnie uprawiający dyscypliny sportowe i interesujący się sportem. Głównym celem jest popularyzacja sportu oraz zdrowego stylu życia wśród Polaków.

„24-godzinny program z serwisami co godzinę, relacjami na żywo, korespondencjami i reportażami oraz publicystyką sportową stanowić będzie o sile stacji, jakiej nie było jeszcze w naszym kraju. Korzystaliśmy z najlepszych wzorców rozgłośni sportowych z powodzeniem nadających swój program w wybranych krajach europejskich i w Stanach Zjednoczonych” – mówi nam Tomasz Plata, autor projektu i szef grupy roboczej RadioSport.FM.

Kompletną koncepcję budowy rozgłośni o profilu news&talk opracowała krakowska grupa menedżerów i specjalistów w dziedzinie mediów elektronicznych.
 
„Decyzję o rozpoczęciu prac nad projektem poprzedziliśmy wielomiesięczną analizą rynku radiowego w Polsce, badaniami preferencji słuchaczy i tak zwanego „zapotrzebowania” na sport. Ich wyniki, a także pierwsze sukcesy krajowych kanałów i stacji tematycznych, zachęciły nas do zaprezentowania biznes planu projektu przedstawicielom największych w Polsce funduszy venture capital. W chwili obecnej prowadzimy również rozmowy z kilkoma prywatnymi przedsiębiorcami, a także poszukujemy inwestorów wśród instytucji i firm branżowych, które mogłyby być zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu” – dodaje. Tomasz Plata.

Jak mówią twórcy jest duże zainteresowanie ich projektem, ale na razie nie podają, kto zgodził się na udzielenie wsparcia finansowego. Promesa na inwestycje ma zostać podpisana w okresie najbliższych kilku tygodni.

Po zakończeniu negocjacji ma zostać złożony wniosek o koncesję. Docelowo RadioSport.FM chce nadawać w 8-10 miastach w Polsce.

Równolegle program stacji nadawany będzie w internecie. Pod adresem www.radiosport.fm słuchacz znajdzie obszerne kompendium wiedzy o tematyce sportowej, komentarze, rozrywkę czy sklep internetowy z akcesoriami sportowymi i gadżetami. W tym miejscu kibic będzie mógł też obejrzeć skróty najważniejszych wydarzeń sportowych, fotoreportaże oraz wysłuchać archiwalnych nagrań poświęconych wydarzeniom sportowym. Dziennikarze stacji budować będą swój program w oparciu o aktywny kontakt ze słuchaczami i internautami za pomocą rozmów telefonicznych, czatów, sond i komentarzy online.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwsza sportowa stacja radiowa w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl