SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pierwsza w Brazylii sieć HSPA

Ericsson wprowadza w Brazylii pierwszą, działającą komercyjnie sieć 3G/WCDMA/HSPA, dla operatora Telemig Celular. Ericsson także zmodernizuje i rozszerzy istniejącą sieć Telemig Celural w stanie Minas Gerais.

W ramach umowy, Ericsson – zachowując wyłączność - dostarcza sieć rdzeniową i radiową 3G/WCDMA, włączając w to HSPA. Ericsson bierze odpowiedzialność za dostawę sieci „pod klucz”, a także zintegruje system oraz zapewni usługi konsultacyjne.

HSPA firmy Ericsson pomoże operatorowi Telemig Celular wkroczyć w nową generację mobilnych usług szerokopasmowych, zapewniając prędkości transferu danych do 14,4 Mb/s. Abonenci Telemig Celular będą mogli w coraz większym zakresie doświadczać nowoczesnych technologi.

André Mastrobuono, dyrektor naczelny Telemig Celular powiedział, że celem operatora jest zwiększenie możliwości korzystania z technologii cyfrowych w stanie Minas Gerais. „HSPA jest dla nas idealną technologią. Zapewnia ona komunikację głosową najwyższej jakości oraz mobilny dostęp szerokopasmowy, z bogatymi treściami multimedialnymi. Zaoferujemy dostęp do sieci za pośrednictwem kart PC, co umożliwi dostarczenie usług internetowych do oddalonych obszarów w możliwie najtańszy sposób. Stworzy to nowe możliwości komunikacji między ludźmi oraz odnalezienia szukanej informacji bez względu na miejsce, w którym znajduje się użytkownik”.

„Nasi abonenci będą mogli skorzystać z tanich i szybkich usług przekazywania danych, co stanowić będzie konkurencyjną alternatywę dla przewodowych usług szerokopasmowych. Telemig Celular jest postrzegany przez naszych klientów jako najlepsza firma, a percepcja ta motywuje nas do ustanowienia sobie takich celów, jak innowacyjność i jakość. Sądzimy, że Ericsson - jak nikt inny - jest w stanie zapewnić nam sukces”.

Johan Wibergh, prezes firmy Ericsson w Brazylii powiedział: „Budowa pierwszej sieci HSPA w Brazylii jest ważnym wydarzeniem. Ericsson wierzy w globalną komunikację i skutecznie łączy dostęp do Internetu z pokryciem siecią jak największych obszarów oraz pełną mobilnością. Z przyjemnością dostarczamy operatorowi Telemig Celular najnowocześniejsze rozwiązania WCDMA/HSPA, z przekonaniem, że umożliwią one usług przyszłych generacji oraz podkreślą jego innowacyjność na rynku”.

Rozwiązanie HSPA Ericssona umożliwia uzyskanie prędkości transferu danych do 14,4 Mb/s. Ta zaawansowana technologia pozwoli operatorom na ponad dwukrotne zwiększenie wydajności systemu i na zmniejszenie czasu reakcji w przypadku usług interaktywnych. Użytkownicy będą mogli pobierać dane średnio dwudziestokrotnie szybciej niż w przypadku połączeń GSM/GPRS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwsza w Brazylii sieć HSPA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl