SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwsze urodziny Radia Nowy Świat. W specjalnej ramówce koncert "Szansa na szympansa" i plenerowa audycja

W sobotę, 10 lipca internetowe Radio Nowy Świat obchodzi pierwsze urodziny. Ale stacja zacznie świętowanie już w piątek. Na te dwa dni zmieni się ramówka, a słuchacze będą mogli spotkać się z radiowcami i posłuchać koncertu prowadzonego przez Wojciecha Manna.

Fot. Radio Nowy Świat / YTArticle

Urodzinowe obchody rozpoczną się w Radiu Nowy Świat w programie "Poranna Manna" (piątek, godz. 6-10). To pierwsza audycja, która pojawiła się w tej rozgłośni. Dokładnie rok temu, 10 lipca 2020 r., Wojciech Mann przywitał słuchaczy słowami: - To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat.

W piątek, przez cały dzień, na antenie będzie można usłyszeć życzenia od słuchaczy z całego świata i uznanych autorów polskiej kultury.

Z okazji pierwszych urodzin Radia Nowy Świat jego patroni (słuchacze wspierający stację finansowo na platformie Patronite) organizują zjazd w Ranchu Pod Bocianem w miejscowości Przypki niedaleko Warszawy. Stamtąd będzie nadawany popołudniowy program. Audycja ma być realizowana z udziałem słuchaczy. Poprowadzi ją Michał Porycki, a jego gośćmi będą dziennikarze stacji. Początek programu o godz. 16.

Koncert dziennikarzy Radia Nowy Świat

W sobotę, 10 lipca o godz. 10 przygotowano specjalne, trzygodzinne wydanie "Koncertu Życzeń". Program poprowadzą Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk i Wojciech Malajkat. Przez cały dzień prezentowane będą również audycje specjalne, a o godz. 18 - program Magdy Jethon i Marii Zamachowskiej "To jest Radio Nowy Świat". - To będzie historia radia od pomysłu, poprzez rozpoczęcie zbiórki, aż do dziś - zapowiadają autorzy.  

Najważniejszym wydarzeniem związanym z obchodami pierwszych urodzin stacji będzie koncert "Szansa na szympansa", który rozpocznie się o godz. 19. Zaśpiewają w nim najmłodsi dziennikarze Radia Nowy Świat. W jury oceniającym ich występy zasiądą Ania Rusowicz, Lena Piękniewska, Zofia Nowakowska, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, i Piotr Bukartyk. Wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych.

Formuła tego koncertu będzie przypominać telewizyjny program "Szansa na sukces", który przez prawie 20 lat na antenie telewizyjnej Dwójki prowadził Wojciech Mann, dziś dziennikarz Radia Nowy Świat. - Tak będzie i tym razem - zapowiada nadawca. Magda Jethon, redaktor naczelna Radia Nowy Świat, zastrzega, że tytuł koncertu nie jest przypadkowy i nie chodzi o rozstrzyganie konkursu, a o zwrócenie uwagi na los zwierząt. - To konkretne zwierzę ma na imię Szymon i jest najstarszym szympansem w warszawskim zoo - wyjaśnia Jethon. Dopiero w trakcie koncertu słuchacze dowiedzą się, jaką rolę Szymon odegra w życiu Radia Nowy Świat.

Z okazji pierwszych urodzin stacja przygotowała specjalną piosenkę "Tango Nowy Świat". Tekst napisał do niej Michał Rusinek, muzykę - Łukasz Borowiecki, a głosów użyczyli Monika Borzym, Kuba Badach, Wojciech Waglewski i Zbigniew Zamachowski. Do urodzinowej piosenki powstał również teledysk. Premiera piosenki w piątek, 9 lipca, a klip słuchacze zobaczą dzień później.

Nie ma reklam, są wpłaty od słuchaczy

Radio Nowy Świat ruszyło 10 lipca 2020 r. o godz. 6. Pierwszą audycję poprowadził Wojciech Mann. Pierwszy serwis informacyjny przedstawił Tomasz Ławnicki, a pierwszym gościem Wojciecha Manna był Piotr Bukartyk.

Stacja gra jedynie w internecie. Nie potrzebuje więc koncesji na nadawanie. Od początku jego twórcy, dawni dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia i osoby związane z inicjatywą "Ratujmy Trójkę", zapowiadali, że chcą się utrzymywać z datków przekazywanych przez słuchaczy. Ci - przez Patronite - są gotowi przelewać miesięcznie w sumie 633 tys. zł. Dzięki ich wpłatom stacja nie gra reklam, a pieniądze przeznacza m.in. na pensje dla pracowników i utrzymanie radia.

Internetowa rozgłośnia ma obecnie 30,3 tys. patronów. Od początku stacja uzbierała od słuchaczy ponad 10,2 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Pierwsze urodziny Radia Nowy Świat. W specjalnej ramówce koncert "Szansa na szympansa" i plenerowa audycja

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gary
Wszyscy koniecznie w różowych okularach i trzeba jeszcze odprawić gusła wokół czekoladowego orła i impra udana hahaha no i Magda jako wielka mistyczka hahaha
odpowiedź
User
rozczarowany
Wszyscy koniecznie w różowych okularach i trzeba jeszcze odprawić gusła wokół czekoladowego orła i impra udana hahaha no i Magda jako wielka mistyczka hahaha


Eee..., nic nowego, same wyświechtane frazesy. Może już czas, by tak wymyśleć coś innego ?
odpowiedź
User
Fafik
Ale tak bez konspiracji? Reżim czuwa przecież...
odpowiedź