SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pikniki i festyny ulubionymi imprezami kulturalno-rozrywkowymi Polaków

Polacy w niewielkim stopniu interesują się kulturą i sztuką. Spośród typów wydarzeń o charakterze kulturalnym najbardziej lubią pikniki i festyny, projekcje filmowe, imprezy taneczne, koncerty muzyki popularnej oraz telewizyjne programy typu "talent show" - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Pikniki i festyny ulubionymi imprezami kulturalno-rozrywkowymi Polaków

Większość Polaków zgodnie przyznaje, że nie interesuje ich kultura i sztuka. W ciągu ostatnich 10 lat odsetek osób deklarujących duże zainteresowanie tą dziedziną życia oscylował wokół 1-3 proc., zaś osób trochę zainteresowanych - wokół 20-25 proc. W tym roku było to odpowiednio 1 i 25 proc.

Zdecydowanie największą popularnością wśród Polaków cieszą się imprezy i wydarzenia kulturalne mające charakter rozrywkowy i towarzyski. Znacznie mniej chętnie Polacy chodzą na koncerty muzyki innej niż popularna, spektakle teatralne, festiwale, bezpośrednie spotkania z artystami, do muzeum czy galerii.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w dniach 6-19 maja 2013 r. metodą bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CAPI). N=601.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pikniki i festyny ulubionymi imprezami kulturalno-rozrywkowymi Polaków

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hejter lajt
polacy lubią taką kulturę gdzie się można nachlać piwa - (festyny, dyskoteki).

a jeśli kulturą wg badaczy są tez talent show, to czemu nie zaliczyć pod to oglądania seriali? wszak to filmy w odcinkach a film to sztuka :D
10 8
odpowiedź
User
Tomik
Dodam, że Polacy lubią taką kulturę, która jest za darmo: darmowe festyny i pikniki czy darmowe letnie festiwale filmowe. Miasto może nawet zorganizować byle g...ważne by można było za darmo spędzić czas i nachlać się piwa lub potańczyć.
10 8
odpowiedź