SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piłkarska Ekstraklasa coraz lepiej oceniana przez Polaków

Piłkarska T-Mobile Ekstraklasa dostarcza więcej emocji, transmisje meczów są na wyższym poziomie, a stadiony coraz bardziej komfortowe - wynika z badania przeprowadzonego przez Millward Brown.

Article

Aż 58 proc. respondentów określiło Ekstraklasę jako profesjonalną, a 46 proc. jako uczciwą. Oznacza to wzrost o 9 proc. w porównaniu do poprzedniego badania z maja 2013 roku. Z kolei o 6 punktów procentowych zwiększył się wskaźnik osób, które uważają, że Ekstraklasa jest nowoczesna (wskazało tak 56 proc. badanych).

61 proc. respondentów twierdzi, że poziom ligowych spotkań się podnosi. Skojarzenie z wysokim poziomem rozgrywek wzrosło o 6 punktów procentowych. Jednocześnie więcej Polaków przyznaje, że oglądanie meczu na stadionie jest coraz bardziej komfortowe (63 proc. respondentów), a 70 proc. badanych dostrzega stałą poprawę poziomu transmisji meczów.

Na pytanie „Czym jest dla mnie Ekstraklasa?” zdecydowana większość badanych wskazuje na integrujący, wspólnotowy charakter ligi. Ekstraklasa to okazja do wspólnych przeżyć, spotkania ze znajomymi, a także arena zaciętej rywalizacji. Jednocześnie widoczny jest męski charakter rozgrywek, gdyż 75 proc. respondentów uważa Ekstraklasę za okazję do spotkań w męskim gronie.

Dla badanych kluczową rolę odgrywają emocje, jakich dostarcza mecz Ekstraklasy, natomiast jako przyczynę zainteresowania rozgrywkami najwięcej respondentów wskazywało możliwość przeżycia dużych emocji. Na kolejnych miejscach znalazły się takie odpowiedzi jak przyjemność z oglądania meczów oraz że Ekstraklasa jest najlepszą forma rozrywki.

Badaniu zostały poddane 1200 osób zainteresowanych rozgrywkami Ekstraklasy, w wieku 13- 65 lat. Metoda CAPI - badanie realizowane przez ankieterów Millward Brown osobiście w domach respondentów w październiku 2014 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piłkarska Ekstraklasa coraz lepiej oceniana przez Polaków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl