SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Piłsudski” z Borysem Szycem: jest oficjalny zwiastun (wideo)

Za miesiąc w kinach pojawi się "Piłsudski" z Borysem Szycem w roli tytułowej. Właśnie zaprezentowano oficjalny zwiastun filmu.

Article

Premiera kinowa filmu "Piłsudski" odbędzie się 13 września br. Wkrótce potem zostanie on również pokazany w Konkursie Głównym na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W filmie "Piłsudski" w tytułowej roli występuje Borys Szyc, a obok niego na ekranie zobaczymy m.in. Magdaleną Boczarską, Marię Dębską, Józefa Pawłowskiego i Jana Marczewskiego. Reżyserem i scenarzystą jest Michał Rosa.

"W filmie poznajemy Piłsudskiego, kiedy w szpitalu psychiatrycznym udaje szaleńca, aby uniknąć więzienia. Jest na skraju życia i śmierci, głoduje. Tak długo udawał wariata, że prawie się nim stał. W ucieczce pomagają mu przyjaciele. Mimo przeciwieństw losu, własnych ograniczeń jest zdeterminowany, by osiągnąć swój jedyny i najważniejszy cel: przywrócić Polskę na mapę Europy. Był to niezwykle silny, charyzmatyczny człowiek, niepozbawiony jednak ludzkich słabości i wad." - mówi o swoim bohaterze Borys Szyc, odtwórca głównej roli.

 

Za produkcję filmu "Piłsudski" odpowiada Studio Filmowe "Kadr". Dystrybutorem jest Next Film.

Reżyseria: Michał Rosa
Scenariusz: Michał Rosa
Zdjęcia: Piotr Śliskowski
Muzyka: Stefan Wesołowski
Montaż: Rafał Listopad
Dźwięk: Piotr Domaradzki, Marcin Jachyra
Scenografia: Ryszard Melliwa, Łukasz Trzciński
Dekoracja wnętrz: Katarzyna Dobrowolska
Kostiumy: Magdalena Biedrzycka
Charakteryzacja: Dariusz Krysiak
Kierownictwo produkcji: Jacek Dąbrowski-Udziela
Konsultacja historyczna filmu i materiałów prasowych: Prof. dr hab. Grzegorz Nowik, Michał Janik
Producenci: Filip Bajon, Dariusz Sidor
Produkcja: Studio Filmowe "Kadr"
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Dystrybucja: Next Film

W rolach głównych: Borys Szyc (Józef Piłsudski), Magdalena Boczarska (Maria Piłsudska), Jan Marczewski (Walery Sławek), Maria Dębska (Aleksandra Szczerbińska), Józef Pawłowski (Aleksander Sulkiewicz), Tomasz Schuchardt (Aleksander Prystor), Kamil Szeptycki (Kazimierz Sosnowski), Eliza Rycembel (Wanda Juszkiewiczówna), Marcin Hycnar (Witold Jodko-Narkiewicz).

Specjalnie do filmu Ørganek i O.S.T.R napisali piosenkę "To nie miało prawa się stać".

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Piłsudski” z Borysem Szycem: jest oficjalny zwiastun (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl