SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piwo Pilsweizer zmienia się w Pilsvar, żeby zyskać ochronę patentową

Browar Pilsweizer rozpoczął rebranding swoich produktów. W ramach procesu marka piwa Pilsweizer zostanie zastąpiona przez Pilsvar.

Article

- Przez lata zdążyliśmy się mocno przywiązać do marki Pilsweizer, tożsamej z marką naszego browaru, wśród konsumentów też już zdobyła sobie swoją pozycję. Jednak po latach starań patentowych okazało się, że nie możemy liczyć na ochronę patentową tego znaku handlowego, tak więc podejmujemy długofalową decyzję, by wprowadzić na rynek nową markę - uzasadnia Andrej Chovanec, dyrektor marketingu i członek zarządu Browaru Pilsweizer.

Pierwsze piwa z oznaczeniem Pilsvar są już wprowadzane do sprzedaży. Nowa marka będzie objęta ochroną patentową na terenie całej Unii Europejskiej

- Zależy nam na tym, żeby nowa marka była w naturalny sposób kontynuatorką dotychczasowej, stąd stworzenie brandu Pilsvar. Towarzyszące zmianie brandu odświeżenie wizualizacji także staramy się przeprowadzać delikatnie, tak by konsumenci ani przez moment nie poczuli się zdezorientowani. Liczymy na to, że przejście odbędzie się bardzo płynnie, a i jesteśmy pewni, że już pod nową marką będziemy pobijać kolejne rekordy produkcji i sprzedaży naszego piwa, jak to robimy regularnie w ostatnich latach - dodaje Andrej Chovanec.

Sam Browar Pilsweizer będzie funkcjonował pod swoją dotychczasową nazwą.

Piwo Pilsweizer pojawiło się na rynku w 2007 roku, dwa lata po tym jak Browar Grybów w Siołkowej został kupiony przez Ivana i Andreja Chovanców. Wcześniej firma przez wiele lat przeżywało duże problemy finansowe.

W ub.r. Browar Pilsweizer wyprodukował 17,16 tys. hektolitrów piwa, o 20,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Sprzedaż wzrosła o 30,8 proc. do 14,26 tys. hektolitrów, a wpływy ze sprzedaży - o 28,3 proc. do 6,99 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Piwo Pilsweizer zmienia się w Pilsvar, żeby zyskać ochronę patentową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl