SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pioneer wycofuje się z rynku audio-wideo

Japoński koncern Pioneer zdecydował się na odsprzedanie swojego działu produkującego urządzenia dla segmentów audio i wideo.

Article

Jeszcze przed końcem sierpnia odseparowany w 2013 roku od firmy Pioneer Corporation dział Pioneer Home Electronics trafi w ręce konkurencyjnego koncernu Onkyo Electronics i funduszu inwestycyjnego Baring Private Equity Asia. Pioneer zapowiedział, że zachowa jedynie mniejszościowy pakiet udziałów.

Fundusz inwestycyjny będzie właścicielem większości udziałów (51 proc.). Pozostałe zostaną natomiast rozdzielone między Onkyo i Pioneera. Taki układ pozwoli japońskiej firmie w ograniczonym stopniu wpływać na design, produkcję oraz dystrybucję nowych urządzeń. Oznacza to jednocześnie, że powstałe w sprzedanym dziale produkty będą dalej nosiły logo marki Pioneer.

Pioneer zapowiada, że od teraz będzie kładł większy nacisk na dział zajmujący się produkcją urządzeń z kategorii elektroniki użytkowej. Mowa tutaj m.in. o nawigacjach samochodowych, które zdaniem Japończyków, mają wkrótce generować najwięcej przychodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pioneer wycofuje się z rynku audio-wideo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl