SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Bernatowicz, Maciej Mazurek i Przemysław Terlecki walczą o fotel prezesa Radia Poznań

Rada Mediów Narodowych, która zajmuje się powoływaniem, odwoływaniem i opiniowaniem zarządów i rad nadzorczych spółek mediów publicznych, na posiedzeniu w środę nie zdecydowała o wyborze prezesa Radia Poznań. Ma zająć się tym na kolejnym posiedzeniu.

Article

Od lipca br. po odejściu dotychczasowego prezesa regionalnej rozgłośni Filipa Rdesińskiego (został prezesem Polskiej Fundacji Narodowej) nie wybrano nowego szefa radia. Tymczasowo tę funkcję pełni prokurent poznańskiego oddziału - Witold Gładkij.

Rada Mediów Narodowych podczas posiedzenia w środę zajęła się wyborem nowego szefa regionalnej rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu. Jednak po wysłuchaniu trzech kandydatów na to stanowisko: Piotra Bernatowicza, Macieja Mazurka oraz Przemysława Terleckiego; przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zdecydował o odłożeniu decyzji o wyborze prezesa Radia Poznań na następne posiedzenie, które odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

- Wysłuchaliśmy kandydatów, było dużo pytań, dyskusji, wyjaśnień. Zostały zaprezentowane bardzo ciekawe wizje przez każdego z rozmówców, a samą decyzję o wyborze podejmiemy na kolejnym posiedzeniu. Przepytywaliśmy kandydatów, przemyślimy to, czego wysłuchaliśmy i podejmiemy decyzję - powiedział Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych w rozmowie z Wirtualnemedia.pl

Przemysław Terlecki to szef firmy PR-owej, a niegdyś dziennikarz Radia Merkury i szef programu informacyjnego TVP „Teleskop”; Piotr Bernatowicz - obecnie publicysta Radia Poznań oraz TVP Poznań oraz Maciej Mazurek - były dziennikarz TVP Poznań.

Od 2016 roku w składzie RMN zasiada oprócz Krzysztofa Czabańskiego również Joanna Lichocka (z ramienia PiS), Elżbieta Kruk (PiS), Juliusz Braun (PO) oraz Grzegorz Podżorny (z Kukiz’15).

Według badania Radio Track od marca do sierpnia br. Radio Poznań miało 5 proc. udziału w rynku słuchalności w Poznaniu.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Bernatowicz, Maciej Mazurek i Przemysław Terlecki walczą o fotel prezesa Radia Poznań

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Do autora
Drogi Autorze tej wiadomości. Bardzo proszę podawać sprawdzone informacje o słuchalności Radia Poznań , bo w okresie od marca do sierpnia 2018r. stacja ma słuchalność 5 %, w sierpniu 6,7 %. Źródło: Radio Track: czerwiec 2018 - sierpień 2018.
odpowiedź
User
Prawy przyjaciel radia
Piotr Bernatowicz to były dyrektor Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. Oszukańczo nie zatwierdzony na to stanowisko ponownie, mimo zwycięstwa w konkursie, przez tęczowego prezydenta Poznania Jaśkowiaka. Za rządów Bernatowicza Arsenał był jedną z nielicznych w kraju galerią, która nie podporządkowała się lewackim naciskom i prezentowała sztukę opartą na wartościach patriotycznych i tradycji. To uwierało Jaśkowiaka i jego tęczową ekipę. Obecnie w Arsenale wziąć można udział na przykład w warsztatach z aborcji organizowanych przez kolektyw z Berlina.
odpowiedź
User
DW
Jedynym, który od biedy się nadaje, jest Terlecki.
odpowiedź