SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Kaczorek zrezygnował z pracy jako rzecznik CBA, ma spłacić kredyt w SKOK Wołomin

Zawieszony miesiąc temu rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego Piotr Kaczorek złożył rezygnację z pracy. Zobowiązał się też do spłaty kredytu zaciągniętego w SKOK Wołomin.

Piotr Kaczorek, fot. CBAArticle

Pod koniec grudnia Onet ujawnił, że Piotr Kaczorek w 2013 roku wziął 160 tys. zł kredytu w SKOK Wołomin i nie spłacał go przez kilka lat. W 2015 roku SKOK Wołomin ogłosił upadłość, a w jego wykazie majątkowym zobowiązanie Kaczorka wynosiło ponad 200 tys. zł.

W Onecie zwrócono uwagę, że CBA prowadzi postępowanie dotyczące nieprawidłowości w zarządzaniu SKOK Wołomin i nadzorze nad nim. Na początku grudnia ub.r. w związku z tą sprawą zatrzymano siedmiu urzędników Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. jej byłego przewodniczącego Andrzeja Jakubiaka i byłego wiceprzewodniczącego Wojciecha Kwaśniaka.

Krótko po publikacji tego artykułu Piotr Kaczorek został zawieszony w pracy. Jednocześnie CBA poinformowało, że jego biuro kontroli i spraw wewnętrznych „wszczęło postępowanie wyjaśniające mające na celu szczegółowe i dogłębne wyjaśnienie okoliczności sprawy związanej z kredytem”. Zaznaczyło, że Kaczorek nie jest funkcjonariuszem tej formacji, tylko pracownikiem cywilnym jej wydziału komunikacji społecznej i nie ma dostępu do akt prowadzonych postępowań.

Teraz Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA przekazał portalom Onet i TVP.info, że postępowanie wyjaśniające w sprawie Piotra Kaczorka nie wykazało, żeby doszło do przestępstwa. - Jednakże w związku z wysokimi standardami, jakie obecnie panują w CBA, Piotr Kaczorek złożył podanie o rezygnację z pracy. Szef CBA przyjął tę rezygnację - poinformował Brodowski.

Zaznaczył, że Kaczorek „zadeklarował uregulowanie swojego zobowiązania finansowego”. Na razie nie podano, kto będzie teraz rzecznikiem prasowym CBA.

Piotr Kaczorek dwukrotnie zatrudniony w CBA

Do zespołu CBA Piotr Kaczorek dołączył po utworzeniu tej instytucji w 2006 roku. W wydziale komunikacji społecznej odpowiadał za kontakty z mediami. Odszedł trzy lata później, po tym jak na stanowisku szefa CBA Mariusza Kamińskiego zastąpił Paweł Wojtunik.

Przed pierwszym okresem pracy w CBA Kaczorek był zatrudniony Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie. Natomiast po odejściu w 2009 roku z CBA pracował w Starostwie Powiatowym w Wołominie.

Dołącz do dyskusji: Piotr Kaczorek zrezygnował z pracy jako rzecznik CBA, ma spłacić kredyt w SKOK Wołomin

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
w CBA główki pracują
Zrezygnował, więc należy się odprawa i spłaci dług. Gdyby wyleciał na mordę - co mu się w oczywisty sposób należało - toby nie mógł spłacić.
odpowiedź
User
ale
łaskawie spłaci dług... sami prawi ludzie w tym pisie ;)
odpowiedź
User
Kaczorek
Jak spłaci, skoro nie będzie pracować?
odpowiedź