SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Historia bez dyrektora. Odchodzi po siedmiu latach

Piotr Legutko żegna się ze stanowiskiem dyrektora TVP Historia. Zarządzął stacją przez siedem lat. Telewizja Polska w ramach reorganizacji likwiduje osobne dyrekcje części stacji tematycznych.

Piotr Legutko, fot. PAP/Piotr Nowak Piotr Legutko, fot. PAP/Piotr Nowak

O swoim odejściu ze stanowiska dyrektora TVP Historia Piotr Legutko poinformował w czwartek na platformie X. - Siedem lat z TVP Historia… Piękny czas. Dużo się działo, sporo udało. Dziękuję za oglądalność, ciepłe słowa i pomocne dłonie - stwierdził.

W ramach reorganizacji z początkiem marca osobnymi strukturami w Telewizji Polskiej przestały być TVP Nauka, TVP ABC (jego dyrekcja odpowiadała też za kanały Alfa TVP i wirtualny TVP ABC 2), TVP Kobieta, Centrum Kultury i Historii (odpowiadało za TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument, TVP HD) oraz wirtualne stacje TVP Kultura 2 i TVP Historia 2. Teraz za wszystkie te kanały te odpowiada biuro programowe, którego szefem od grudnia ub.r. jest Sławomir Zieliński.

CZYTAJ TEŻ: Kanał TVP World z nowym wicedyrektorem. Kiedy start?

- Żaden z kanałów nie będzie posiadał już osobnej dyrekcji. Dyrektorów w TVP było za dużo - stwierdził w lutym Daniel Gorgosz, likwidator Telewizji Polskiej, w rozmowie z „Polityką”. Dodał, że nadawca zatrudniał wówczas prawie 100 osób na stanowiskach dyrektorskich i 300 kierowników.

Piotr Legutko na czele TVP Historia od 2017 roku

Dyrektorem TVP Historia Piotr Legutko został w styczniu 2017 roku, zastąpił na tym stanowisku Stanisława. Przedtem przez dziesięć miesięcy był szefem krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej.

Piotr Legutko z krakowskim oddziałem TVP współpracował w różnym zakresie od 1997 roku. Przygotowywał programy publicystyczne, reportaże i filmy dokumentalne. W 2006 roku był kierownikiem redakcji publicystyki TVP1, a do czerwca 2007 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Agencji Informacji TVP.

CZYTAJ TEŻ: TVP dostała ponad 200 mln zł z budżetu. Likwidator: czekamy na kolejne transze

W latach 80. współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym”, a potem pracował w „Czasie Krakowskim” (w latach 1991-1997 m.in. jako redaktor naczelny), „Gościu Niedzielnym” (w latach 1999-2005), „Nowym Państwie (w latach 2005-2006, jako redaktor naczelny), „Dzienniku Polskim” (w latach 2007-2011, jako redaktor naczelny) oraz ponownie w „Gościu Niedzielnym” (w latach 2012-2016, jako publicysta i kierownik krakowskiego oddziału).

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. TVP Historia miała 0,52 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,63 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: TVP Historia bez dyrektora. Odchodzi po siedmiu latach

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Insajderek
Kadencja dyrektora Legutki to przykład ponadpartyjnego dbania o rozwój anteny! Za jego czasów TVP Historia stała się najciekawszym kanałem tematycznym! I to są opinie osób z każdej opcji politycznej! To był dobry czas dla historii!
odpowiedź
User
Insajderek
Kadencja dyrektora Legutki to przykład ponadpartyjnego dbania o rozwój anteny! Za jego czasów TVP Historia stała się najciekawszym kanałem tematycznym! I to są opinie osób z każdej opcji politycznej! To był dobry czas dla historii!
odpowiedź
User
Marek
Wreszcie
odpowiedź