SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Majewski za Sylwię Hejj szefem redakcji publicystyki kulturalnej w Trójce

Redakcja publicystyki radiowej Trójki zmieniła nazwę na „redakcja publicystyki kulturalnej”, jej szefem został Piotr Majewski. - Dotychczasowa szefowa redakcji, Sylwia Hejj zostaje, w strukturach Trójki - mówi nam wicedyrektor anteny, Piotr Kordaszewski. Majewski w poniedziałek po raz pierwszy współprowadził audycję „Byle do 13”.

Article

Zmiana nazwy wiąże się pośrednio z zapowiadanym odświeżeniem profilu nadawania Trójki: po odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego i powołaniu Michała Narkiewicza-Jodko. Wówczas wezwano na rozmowę Ernesta Zozunia, ówczesnego p.o. kierownika Aktualności i przekazano mu, iż z anteny znika publicystyczny blok z udziałem słuchaczy – „Zapraszamy do Trójki”, a powodem tego jest projektowana zmiana profilu anteny na  muzyczno-kulturalny, z mniejszą ilością audycji publicystycznych. Ostatecznie w Trójce pojawiają się codzienne poranne rozmowy polityczne Beaty Michniewicz („Salon polityczny Trójki”) i sobotnia rozmowa polityków, także prowadzona przez tę dziennikarkę („Śniadanie w Trójce”). Michniewicz wróciła z urlopu w połowie września, wtedy też przywrócono na antenę oba prowadzone przez nią formaty.

Piotr Majewski za Sylwię Hejj

Odwołana ze stanowiska Sylwia Hejj została szefową trójkowej publicystyki w czerwcu br., kilka dni po tym, jak dyrektorem został Kuba Strzyczkowski. Teraz jej miejsce (po zmianie nazwy redakcji) zajął Piotr Majewski.

Nowy kierownik publicystyki kulturalnej jest dziennikarzem radiowym z długoletnim stażem. Pracę zaczynał w latach 80-tych w Trójce, gdzie prowadził audycje muzyczne. Współtworzył też radiową platformę prezentacji polskiej muzyki młodzieżowej: „Krajowa Scena Młodzieżowa” (następnie także: „Magazyn Muzyczny BRUM”). W późniejszych latach, producent programów telewizyjnych, organizator koncertów oraz komentator muzyczny i prezenter, współpracujący z różnymi stacjami radiowymi i czasopismami. W latach 1987 - 1990 prowadził w zastępstwie Marka Niedźwieckiego trzy wydania Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Piotr Majewski jest prezenterem i dziennikarzem Radia Dla Ciebie. To właśnie jego proponował na swojego zastępcę Kuba Strzyczkowski, lecz ta kandydatura nigdy nie została oficjalnie rozpatrzona: współpracownikiem Strzyczkowskiego pozostał Mirosław Rogalski. W poniedziałek Majewski razem z Agnieszką Furtak-Bilnik poprowadził na antenie PR3 przedpołudniową audycję muzyczną - „Byle do 13”.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 3,9 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Majewski za Sylwię Hejj szefem redakcji publicystyki kulturalnej w Trójce

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jasna anielka
Kolejny młody wybitny z RDC o słuchalności na granicy błędu statystycznego.
85 4
odpowiedź
User
Dariusz
Kandydatura Majewskiego na vi-ce dyrektora Trójki, nie podobała się Kamińskiej i Czabańskiemu : "Chodzi o sprawy poważne, o odpowiednie rozliczanie publicznych pieniędzy, o stosowanie się do otrzymanych pełnomocnictw, o troskę o interes całej korporacji radiowej – komentuje. Jako przykład takiego działania podaje "upieranie się, by powołać na funkcję kierowniczą w programie znanego lobbystę i piarowca". Chodzi o wniosek o zatrudnienie na stanowisku wicedyrektora Piotra Majewskiego, w miejsce Mirosława Rogalskiego", tak mówił Czabański w sierpniu. Minął miesiąc i Majewski jest już OK. "Umiejętność kierowania to umiejętność podejmowania szybkich decyzji. No! " - Nikodem Dyzma.
86 6
odpowiedź
User
Marek
Nie wstyd Ci Piotrze?
86 7
odpowiedź