SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Były PR-owiec Morawieckiego i Szydło w dziale komunikacji Orlenu

Piotr Matczuk zaczął pracę w dziale komunikacji państwowej firmy PKN Orlen. Wcześniej był dwukrotnie szefem Centrum Informacyjnego Rządu oraz współtworzył agencję Solvere, która przygotowała kampanię „Sprawiedliwe sądy”.

Stacja Orlen Article

Według ustaleń Wirtualnej Polski Piotr Matczuk został zatrudniony w dziale komunikacji Orlenu z początkiem marca. Nie jest to związane z zastrzeżeniami, które część mediów i polityków wysuwa od kilku tygodni wobec prezesa firmy Daniela Obajtka, tylko z rozwojem działalności koncernu, m.in. planowaną fuzją z Grupą Lotos (Komisja Europejska warunkową zgodę na transakcję wyraziła w lipcu ub.r., w czerwcu Orlen ma ogłosić, komu sprzeda część aktywów Lotosu).

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że Matczuk w Orlenie objął funkcję eksperta ds. komunikacji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Orlen nie komentuje sprawy, ponieważ ni podaje dokładnych informacji o konkretnych pracownikach. - Spółka nie udziela szczegółowych informacji na temat spraw personalnych zgodnie z obowiązującymi standardami, dodatkowo uregulowaniami w zakresie przepisów wynikających z rozporządzenia RODO. Zapewniamy natomiast, że wszystkie procesy rekrutacyjne w Grupie Orlen prowadzone są w sposób transparentny, zgodny z uregulowaniami wewnętrznymi i przepisami prawa - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Zakrzewska, rzecznika prasowa firmy.

Piotr Matczuk w kancelarii premiera i agencji Solvere

Przez kilka lat Piotr Matczuk wspólnie z Anną Plakwicz odpowiadali za komunikację Prawa i Sprawiedliwości, pracowali m.in. przy kampanii parlamentarnej w 2015 roku. Po przejęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę zostali zatrudnieni w kancelarii premiera, Matczuk objął funkcję dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu.

Z kancelarią premiera pożegnali się w maju 2017 roku, kilka dni przed odejściem założyli agencję marketingową Solvere (nie wpisali jej udziałów do oświadczeń majątkowych, prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie). Jesienią Solvere na zlecenie Polskiej Fundacji Narodowej przygotowała kampanię „Sprawiedliwe sądy” krytykującą negatywne zjawiska w sądownictwie  (w listopadzie 2018 roku warszawski sąd uznał akcję za niezgodną ze statutem PFN).

Wiosną 2018 roku Piotr Matczuk i Anna Plakwicz wrócili do kancelarii premiera (szefem rządu był już wtedy Mateusz Morawiecki). Matczuk do jesieni 2018 roku był szefem Centrum Informacyjnego Rządu, potem tę funkcję przejął Tomasz Matynia.

Daniel Obajtek jest prezesem Orlenu od lutego 2018 roku. W czerwcu 2018 roku rzeczniczką prasową firmy została Joanna Zakrzewska, a w lutym ub.r. funkcję dyrektor wykonawczej ds. komunikacji korporacyjnej objęła Zuzanna Falzmann, poprzednio dziennikarka Telewizji Polskiej.

Anna Plakwicz pod koniec ub.r. została szefową marketingu, sponsoringu i prewencji ubezpieczeniowej w państwowej firmie PZU.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były PR-owiec Morawieckiego i Szydło w dziale komunikacji Orlenu

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grazyna
Ja wiem. Straszny pis. Wiadomo. Ale jeżeli koleś robił 5 czy 6 kampanii, które pazdzierzowa partia wygrala, utrzymywal partie i politykow na czele sondazy na przeciw tvn, gazecie, specom od pr i autorytetom jak Hołdys to albo gość coś umie i jest specem albo tamci cała ta branża jest gorsza od niego. Ja wiem. Pis. Koszmar i rozdawnictwo.
5 5
odpowiedź
User
qwe
Zamiast PiSem zajmijcie się Sokiem z Buraka. Czytelnicy czekają.
3 8
odpowiedź
User
Wojciech
PiS przywraca komunę i 100% kolesiostwo.
8 2
odpowiedź